RESTAURACE PEPE LOPEZ

RESTAURACE PEPE LOPEZ

 

Třípodlažní restaurace v centru Prahy se zaměřuje na mexickou kuchyni. Tomu odpovídá také stylově zařízený interiér, který hýří barvami a originálními dekoracemi.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Milan Šuba, Daniel Fleissig, OZDOBENÁ PŘÍRODA, www.ozdobenapriroda.cz, www.lagartija.cz; přihlašovatel: LA LAGARTIJA, www.lagartija.cz)

Restaurace se rozkládá na ploše bezmála 900 m2 a její součástí je bar a music club s vlastním programem. Restaurace je situována v přízemí a prvním patře, obě patra jsou spojena obousměrným eskalátorem. I přes svou velkou rozlohu a některé další „technické“ prvky (eskalátor, luxferový strop v 1. patře) se interiérovým tvůrcům podařilo prostor strukturovat a zařídit tak, že vznikla překvapivě útulná a autentická atmosféra.

La Lagartija dostala volnou ruku při zařizování dvou WC v 1. patře restaurace. Naším záměrem bylo vytvořit takové kombinace dekorů jednotlivých obkladů, které na první pohled působí dojmem, že musí být zcela nekompatibilní, a přesto všechny¨dohromady vytvářejí vkusný a působivý celek.

Dalším prvkem, který nebyl při této realizaci využit vůbec poprvé, jsou nástěnné obrazce vyskládané z různých dekorů obkladů. Až dosud jsme v takto reprezentativních prostorech využívali především tzv. murales, což jsou ručně malované obrazy na obkladech s vypálenou glazurou. Oproti tomu nástěnné obrazce využívají běžných katalogových dekorů, jejichž vhodným složením vzniká jakýsi „piktogram“, motiv, obraz. Na pánských WC jsme takto umístili motiv kaktusu v životní velikosti, motiv chilli papričky a motivy „tančících indiánů“ nad pisoáry a v prostoru u umyvadel. Na dámských WC je potom k vidění motiv nopálu, zvláštního druhu mexického kaktusu. Dá se říci, že toalety jsou až na pár detailů (pisoáry, WC mísy, dveře) cele zařízeny podle našeho návrhu a výhradně z prvků, které dovážíme. Svým rozsahem a absencí kompromisu se jedná o nejucelenější a největší realizaci ve veřejném prostoru u nás.

Obklady z našeho obchodu byly dále použity například na baru v přízemí a v menší míře (například jako dekorace obložek dveří) v celém zbytku interiéru. V 1. patře byla také použita naše dlažba „Caramelo“. Kromě výše uvedeného dovezla La Lagartija na objednávku pro interiér restaurace mnoho dalších prvků, jako například tradiční mexická křesla „equipales“, řadu dekorací z plechu (agáve, catriny apod.), mnoho různých svítidel a v neposlední řadě pravý mexický stroj na výrobu tortill, který je jediný v ČR a který mexickou gastronomii v našich podmínkách posunuje zase o kousek dál.

 

Adresa:

Pepe Lopez

Na Příkopě 25, Praha 1

12.03.2016