Obec Trojanovice se jako investor celého projektu rozhodla oživit lokalitu Horečky a zrekonstruovat historickou budovu restaurace Rekovice. Restaurace se otevřela novým velkoformátovým oknem do lesa a vytvořila tak v interiéru živý obraz, který mění atmosféru v prostoru podle ročních období.

Obec Trojanovice se jako investor celého projektu rozhodla oživit lokalitu Horečky a zrekonstruovat historickou budovu restaurace Rekovice. Zadání projektu souznělo s mottem celého projektu: Rekovice – nová cesta k tradici.

Historická budova prošla ve spolupráci s arch. Kamilem Mrvou výraznou rekonstrukcí, avšak s respektem k historickým prvkům. Restaurace se otevřela novým velkoformátovým oknem do lesa, vytvořila tak v interiéru živý obraz, který mění atmosféru interiéru podle ročních období. Prostor se návštěvníkům otevře i do srdce restaurace – do historické středové chodby s klenbami, nově vybudovanou pecí na dřevo na jejichž plotně se například pečou lokše, ale i do moderní kuchyně, která je prosklenými fixy spojena s restaurací. Dominantou je betonový výčep. Prosklená veranda pak hosty úplně přenáší do přírody. Jsou používány základní materiály dřevo - laťovaný strop, nábytek, beton - podlahy, výčepní pult, umyvadla, sklo.

Myšenka „lesního“ hotelu a restaurace byla dotažena až do detailu – dekorací ve formě opracovaných smrkových špalků, kapradin, dřevěných prostírání. V patře se nachází 6 pokojů, s atmosférou navazující na interér přízemí. Za zmínku stojí prosklený pokoj s mezaninem a výhledem do stromů stejně tak jako útulné pokoje s dřevěnými podlahami, kvalitními kontinentálními postelemi a minimalistickými koupelnami.

Podařilo se vytvořit prostor kde je lidem dobře. Soudobý design, který nechal vyznít a čerpal z toho  nejdůležitějšího – z okolní beskydské přírody Horeček a Trojanovic.

28.02.2017

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše