RESTAURACE A BISTRO MISTRO, PRAHA

RESTAURACE A BISTRO MISTRO, PRAHA

 

Zadáním investorů bylo vytvořit prostředí francouzské středomořské kavárny v centru rozvíjejících se Vršovic. Původně zu byl komerční prostor, jeho nejzásadnější prvky jsou v interiéru zachovány – oblé průchody, vysoké stropy a prostorné vitríny do pulsující Moskevské ulice.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Kenížová, STUDIO OLGOJ CHORCHOJ, www.olgojchorchoj.cz)

Zadáním investorů bylo vytvořit prostředí francouzské středomořské kavárny v centru rozvíjejících se Vršovic.
Jelikož byl prostor od prvopočátku využíván komerčně, chtěli jsme zachovat jeho nejzásadnější prvky jako oblé průchody, vysoké stropy a prostorné vitríny do Moskevská. I proto jsme odhalili část původních omítek a do vitrín umístili příjemné sezení s výhledem.
Romantické prvky se zde snoubí s industriálními. Dřevěné i ocelové konstrukce se propisují v mobiliáři. Mramorová deska s hrubým sklocementovým obkladem se potkává na baru. Industriální způsob přiznaného elektrického vedení na zdech doplňuje původní odkryté výmalby. 
Závěsné lampy nad stolky jsou designem studia Olgoj Chorchoj ve spolupráci s firmou Meyto, která dodávala i židle do celého prostoru. Vše podtrhuje autorské svítidlo Sirka, umístěné nad barem.
Kuchyně je zčásti otevřená tak, aby návštěvník alespoň letmým pohledem do tohoto prostoru získal představu o tom, co se tu odehrává, ale zároveň aby nebyl provozem rušen.
 

07.03.2019