RENOVACE BARU CLOUD 9, HOTEL HILTON PRAHA

RENOVACE BARU CLOUD 9, HOTEL HILTON PRAHA

 

Ateliér IBA byl v roce 2006 autorem architektonického řešení střešní nástavby ikonického hotelu Hilton na karlínském nábřeží v Praze. Loni byli autoři hotelem osloveni, aby vytvořili návrh redesignu interiéru a obou venkovních teras. Řešil se tedy prostor velký 400 m2 a dvě terasy velké přibližně 140 m2.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Hélène Novák a Ian Bryan, Ian Bryan Architects, s. r. o., www.ibarch.cz)

Cílem klienta bylo mimo jiné i to, aby se dříve výhradně večerní podnik proměnil v prostor, který nabídne jak elegantní posezení v příjemném prostředí ve dne, tak tepající večerní atmosféru s nádherným výhledem na úchvatné panorama noční Prahy.

Naším úkolem tedy bylo dát Cloud 9 novou, svěží a dynamičtější tvář a vytvořit prostor, který bude sloužit různorodým účelům v kteroukoli denní či noční dobu.

Chtěli jsme interiéru vtisknout lehce rozpoznatelné téma, které koresponduje s odvážným použitím původní velice osobité fialové barvy, která se k tomuto baru váže již od otevření. Pracovali jsme s výraznými geometrickými vzory odkazujícími k nepřehlédnutelnému tvaru celé stavby, které se následně opakují v koberci, dekoracích a dělicích paravánech. Díky použití studené škály barev nábytku, koberce a dalších prvků se podařilo docílit elegantního prostoru ideálního pro obchodní jednání během dne, který díky sofistikovanému osvětlení v noci ožije a promění se na energií a pohodou nabitý bar.

Na terasách byly nově rozmístěny květiny a zeleň, pohodlný nábytek umožňuje variabilitu sezení tak, aby vyšla vstříc potřebám všech typů akcí. Novým ikonickým prvkem je uvítací recepce, jejíž design umně přenáší tvar loga a vytváří jasnou vizuální linku.

Při realizaci byly použity kvalitní materiály a nábytek od zahraničních i českých designérů, např. stoly od předního českého meziválečného a poválečného designéra Jindřicha Halabaly, koberce od britského výrobce Brintons nebo luxusní tapety značky Vescom.

Vedle návrhu designu jsme zastávali i funkci projektového managementu stavby.

12.03.2016