Zadáním pro architekty bylo vyřešit přespání dvou osob s veškerým komfortem navzdory nevýhodám bytu. Základem byl zajímavý interiér, který obstojí v rámci široké nabídky platformy Airbnb. Neokoukaným řešením se stala vestavěná dřevěná kostka z březové překližky s několika funkcemi.

Malý byt na krátkodobý pronájem typu Airbnb v centru Prahy má pouhých 23 metrů čtverečních. Nemá klasická okna, pouze dvě střešní vysoko nad podlahou, ze kterých je výhled na centrum města.

Zadáním bylo vyřešit přespání dvou osob s veškerým komfortem navzdory nevýhodám bytu. Zároveň musí svým interiérem obstát v konkurenci nabízených bytů přes platformu Airbnb, takže musí upoutat na první pohled. Nemělo to být však prvoplánově například použitím křiklavých barev. Spíše se mělo jednat o útočiště uprostřed rušného města vhodný k odpočinku a relaxaci.

Řešením se stala vestavěná dřevěná kostka z březové překližky s několika funkcemi. Využívá se jako vyvýšená dvoulůžková postel přístupná po kovovém žebříku a zároveň jako vyhlídka na Prahu ze střešního okna.  Vnitřek kostky slouží jako uzamykatelné zázemí pro úklidovou službu, která celý byt spravuje. Aby prostor působil co největší a nejvzdušnější, spojili jsme chodbu s obytnou místností a použili velké zrcadlo, které prostor opticky nafoukne a prosvětlí.

V bytě je dostatek úložných prostor formou vestavěných skříní. Ty mají na dvířkách ještě věšáky pro zvýšení úložné kapacity. Jídelní stůl je umístěn ve výklenku, kde se pohodlně nají dvě osoby a dá se snadno proměnit na pracovní místo. Namísto klasické pohovky jsme navrhli lavici s polstrováním, která navazuje na spací kostku. Malá kuchyňka ukrývá vše potřebné včetně myčky, chladničky, mikrovlnky a kávovaru umístěného v nice.

Celý interiér je navržen v příjemných zemitých tónech a přírodních barvách. Výhodou celého řešení je, že je možné byt lehce proměnit na dlouhodobé bydlení a úklidová kostka se stane komorou či šatnou.

04.03.2020

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše