PÁNSKÝ BYT V KARLÍNĚ, PRAHA

PÁNSKÝ BYT V KARLÍNĚ, PRAHA

 

Architekt upravil původní dispozici bytu 3+kk na velkorysé 2+kk s otevřenou šatnou a en-suite koupelnou. Soukromou část bytu dělí od té společenské zrcadlová stěna s ukrytými dveřmi. Ryze originální součástí interiéru je použití limitovaných fotografií od Jiřího Machta na posuvných dveřích do koupelny a ve sprchovém koutě

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Filip Hejzlar, DE.FAKTO CZ, s.r.o., www.defakto.cz)

Prosvětlený byt o velikosti 88m2 se nachází v novostavbě v pražském Karlíně s výhledem na řeku Vltavu. Investor - mladý muž, který v nedávné době studoval v zahraničí (Frankfurt, Boston) a pracuje v oblasti strategického poradenství pro firmy - si z několika oslovených předních českých ateliéru vybral ateliér de.fakto, mimo jiné i vzhledem k důvěře v jeho vlastní výrobu a komplexní dodávku interiéru. Byt byl zakoupen ve stavu takřka shell and core, takže architekt Filip Hejzlar ihned upravil dispozici z původního 3kk na velkorysé 2kk s otevřenou šatnou a en-suite koupelnou. Tuto čistě soukromou část od společenské - jak chápeme obývací pokoj s kuchyní a lodžií dělí zrcadlová stěna s ukrytými vstupními dveřmi, které se propisují jen průběžnými sparami dveřního křídla a klikou.

Architekt vsadil na velkorysé rozměry plochy truhlářských obkladů stěn, důmyslně ukryté a variabilní úložné prostory a nepřímé stmívací osvětlení. Použitým materiálům dominuje kouřovaná dubová podlaha (použita i v koupelně a na WC), kombinace antracitového a béžového lamina v kombinaci lamina v dekoru dřeva a umělý kámen - Krion. Materiálové schema doplňuje výmalba Stilnovo Poesia s nahodilou texturou. Ta je aplikovaná na některých stěnách a v nepřímo osvětlených otvorech v sádrokartonovém podhledu.

Ryze originální součástí interiéru je použití limitovaných fotografií od Jiřího Machta, které se nachází na posuvných dveřích do koupelny a na zadní stěně koupelny ve sprchovém koutě. Tyto fotografie jsou tištěny na zrcadlo o velkém formátu. Volba konkrétních fotografií je v souladu se místy, ve kterých investor žil a studoval. Hlavní koupelna je ztvárněna velmi netradičně. Celá jedna stěna, na které je i ukryté bytové instalační jádro je obložena zrcadly, včetně skrytých úložných prostor. Protější stěna je obložena z velkoformátového kaleného skla v béžové barvě a posuvné dveře společně s přiléhající stěnou jsou obloženy kaleným sklem v antracitové barvě. Veškeré osvětlení koupelny je zajištěno barisolovým podhledem.

Obývacímu pokoji dominuje TV zavěšená na čirém skle, která mám skryté vedení kabelů v kuchyňském ostrově. Celý interiér působí uceleným dojmem a i díky investorově citu je po zabydlení jednotný a jednoduše čitelný.

02.03.2017