DŮM PRO MILOVNÍKY DŘEVA

DŮM PRO MILOVNÍKY DŘEVA

 

Zadání klienta bylo vytvořit příjemný, jednoduchý a nenáročný interiér letního rekreačního domu s použitím přírodních materiálů a propojením s okolní přírodou. To se docílilo otevřením a zařízením terasy, která se stala součástí obytného prostoru. Při tvorbě interiéru byl kladen důraz na kvalitu zvolených materiálůa a jejich zpracování.

(kategorie: novostavba; autor: Lenka Zimmermannová, ATMOSFÉRA DESIGN s.r.o., www.atmosfera-design.cz; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Ivoš Balousek, TOP-PROJEKT, s.r.o.)

Dům se nachází v lese v blízkosti Brna. Interiér se skládá z toalety, koupelny se sprchovým koutem, chodby, menším dětským pokojem s patrovou postelí pro dvě starší dívky, ložnicí a hlavním obytným prostorem s kuchyní a terasou o celkové ploše 49,10m2 + obytná terasa 39,6m2.

Zadání klienta bylo vytvořit příjemný jednoduchý nenáročný interiér letního rekreačního domu s použitím přírodních materiálů a propojení s okolní přírodou čehož se zároveň docílilo otevřením a zařízením terasy, která se tak stala součástí obytného prostoru. K místu má klient velmi blízký vztah. Manželé se zde před lety seznámili.

Při tvorbě interiéru byl kladen důraz na kvalitu zvolených materiálů jejich zpracování a na kvalitu zařizovacích předmětů. Za zmínku stojí např.dlažba AXI z kolekce italské firmy Atlas Concorde, která je inspirovaná dřevem s hrubší strukturou, nebo jedinečné baterie od Hansgrohe Axor Starck Organic ve které se snoubí minimalistický design s inovativní technologií, ekologií a ekonomií od designéra Philippe Starcka, dále sanita od Villeroy a Boch, sedací souprava od Ditre Italia, tapety od belgické značky Omexco, svítidla od španělské značky Grok aj. Výrazným prvkem je hrubý neopracovaný korek Horta za již zmíněnou sedací soupravou od Ditre Italia.

Téměř veškerý nábytek byl vyroben na míru firmou Target-design s.r.o. Dominujícím materiálem byl dub přírodní se strukturovaným hrubým povrchem.Atypicky byly zvolené a zhotovené dveře se skrytými panty a to svoji výškou 2,40m.

V interiéru byly použity také dekorativní stěrky od italské firmy San Marco a to Cadoro s hladkým povrchem na toaletě a v koupelně. V kuchyní a na krbu zase stěrka cementová s hrubší strukturou.

03.03.2017