NA SMÍCHOVĚ S VANOU V KUCHYNI

NA SMÍCHOVĚ S VANOU V KUCHYNI

 

Hlavním klientčiným požadavkem bylo mít v nově pořízeném bytě velkou vanu. Vzhledem k tomu, že se byt nachází v právě dokončené novostavbě s malou koupelnou s místem sotva na sprchový kout a na žádost klientky nebylo možné provádět žádné stavební úpravy, jednalo se skutečně o velkou výzvu. Byt byl malý a vana velká.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, Brunetti design s. r. o., www.brunetti.cz)

Nakonec se však podařilo najít netradiční, ale vyhovující řešení – vanu jsme umístili na pódium z kompaktních desek mezi kuchyňskou linku a obývací část pokoje. Do konstrukce pódia bylo možné schovat vedení instalací, které sem vedou schované za kuchyňskou linkou, a vyřešit tím potřebné spádování pro odpad.

Kvůli malému prostoru jsme volili především světlé barvy a velkoplošná zrcadla, která nám prostor opticky zvětší. Celý prostor kuchyně s obývacím pokojem sjednocuje stěna s aplikací omyvatelné stěrky, která díky své povrchové úpravě řeší odolnost stěny za pracovní deskou a zároveň v prostoru kolem vany. Dále bylo nutné do prostoru umístit ještě pracovní stůl s úložným prostorem pro tiskárnu a další vybavení. Pro zachování dojmu většího prostoru byl pracovní stůl řešen na podpěře z čirého skla a přechází dál v zavěšenou úložnou sestavu skříněk.

V návaznosti na koncept developera, jímž je bydlení v zeleni, jsme jako hlavní dekorační prvek volili právě rostliny, které jakoby vyrůstají z lampy nad jídelním stolem, a zelenou stěnu ve vstupním prostoru, která věrně imituje živé rostliny.

V ložnici byl kladen důraz především na pocit klidu a pohodlí, který zajišťuje dominanta pokoje – boxspring postel, jejíž velikost kompenzuje bronzové zrcadlo, za nímž se ukrývá vestavná skříň s dostatkem úložných prostor.

Byt je o dispozici 2+kk a bude využíván jako startovací bydlení pro mladou ženu, která si chce naplno užívat života spolu s novým kvalitním bydlením.

09.03.2016