MODRÝ BYT U ŘEKY, PRAHA

MODRÝ BYT U ŘEKY, PRAHA

 

Klient si nepřál v projektu bytu v Marina Island moc velké úpravy, a proto autoři navrhli jen ubourání jedné příčky, aby zvětšili a provzdušnili prostor. Kromě modré barvy je v interiéru druhým výrazným prvkem velkoformátový obklad v kuchyni s výraznou kresbou. S tímto materiálem autoři experimentovali a vyrobili drobné stolky do obývacího pokoje a na terasu.

(kategorie: novostavba; autora přihlašovatel: Hana Davidová, FLAT WHITE, www.flatwhite.archi)

Jedná se o byt v developerském projektu, který byl klientovi předám s dokončenými povrchy, koupelnami a dveřmi. Pro nás se jednalo o malý projekt vzhledem k zadání klienta. Klient nechtěl dělat velké stavební úpravy. Navrhli jsme pouze ubourání části příčky mezi kuchyní a vstupní chodbou. Tím vznikl větší prostor pro umístění vysokých úložných prostor jak pro kuchyni, tak ve vstupní hale vytvořil sedací niku a rozšířil se tak manipulační prostor původní chodby v příjemný obytný prostor, který se opticky zapojil do interiéru. Truhlářský prvek, který propojuje a zároveň odděluje kuchyni od chodby jsme volili ve výrazné modré barvě, která interiéru přidává hravost a stává se srdcem bytu.

Jednoduchým zásahem jsme taky obyčejné chodby vytvořili příjemný prostor, do kterého proniká světlo z hlavní obytné místnosti. Tento jev je podpořen vyfrézovanými otvory v lakovaném boku sedací niky. Světlo jimi proniká a rozehrává hru světla a stínu, zabarveného v modré barvě.

Hra se světlem se děje i v kuchyni, přestože jsme respektovali zadání klienta nezasahovat do rozvodů v betonovém stropu - proto jsou světla zavěšená na vytvořené konzoly ohraničující kuchyni a tvořící jídelní stůl ve zvýšené pozici.

Druhým výrazným prvkem v interiéru krom modré barvy je velkoformátový obklad v kuchyni s výraznou kresbou. S tímto materiálem jsme experimentovali a vyrobili i drobné stolky do obývacího pokoje a na terasu. Další použité materiály už jsou jen bílé matné prvky, navržené a vyrobené na míru. Jsou to především úložné prostory šaten a drobné nábytky.

Z kusových prvků stojí za zmínku sedačka, která byla navržena a vyrobena na míru čalouníkama. Důraz jsme kladli hlavně na detail provedení a funkčnost.

V ložnicích nemuselo dojít k žádným stavebním úpravám, pouze jsme navrhli dispozičně pohodlné šatny, které jsou částečně oddělené v bou ložnicích a doplnily kusovým nábytkem, který materiálově navazuje na celkové ladění interiéru.

           

04.03.2019