MODERNÍ VILA SE STAROŽITNÝM NÁBYTKEM NA VYSOČINĚ

MODERNÍ VILA SE STAROŽITNÝM NÁBYTKEM NA VYSOČINĚ

 

Přáním majitelů bylo využít vzácný mobiliář - klasický nábytek a vytvořit příjemný interiér k bydlení v nové vile. Hlavním konceptem interiéru je syntéza klasického nábytku a moderního minimalismu. Vybrané kontrastní styly se navzájem neruší, ale podporují v celé své kráse. Lesklé plochy nového nábytku odráží vznešenost starožitných skvostů.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Andrea Pomykalová, www.andesign.cz)

Přáním majitelů bylo využití vzácného mobiliáře – klasického nábytku a vytvoření příjemného interiéru k bydlení v nové vile. Navrhování pro majitele vily byl pro architektku opravdovým zážitkem. Stejně jako ona mají rádi čistý design, ale také věci s duší a historií, jak říká majitelka domu.

Hlavním konceptem interiéru je syntéza klasického nábytku a moderního minimalismu. Vybrané kontrastní styly se navzájem neruší, ale podporují v celé své kráse. Lesklé plochy nového nábytku odráží vznešenost starožitných skvostů.

Společenský prostor tvoří minimalistická kuchyňská linka s obývacím pokojem v  moderním pojetí. Centrálně umístěný klasický jídelní stůl elegantně spojuje celou místnost. Navazující zimní zahrada nabízí příležitost k relaxaci a odpočinku.

Koupelna vily je navržena v přírodních odstínech a lehkým kontrastem dvou stylů dokonale navazuje na celý interiér.

Do celkového konceptu zapadá i prostor zádveří a chodby, poskytující mnoho úložného prostoru v nenápadných šatních skříních.

O realizaci interiéru se postarala firma Hanák, se kterou měly klientka i architektka velmi dobré zkušenosti již z dřívějška, hlavně kvůli vysoké kvalitě, skvělému designu, uživatelskému komfortu a dlouhé životnosti. Jak již bylo zmíněno, volba materiálů byla s ohledem na skloubení se starožitnými oblíbenými kusy nábytku v jejím interiéru.

Kuchyně v provedení bílého laku doplňují kvalitní spotřebiče Siemens a sanita Blanco. Ve spojitosti s funkčností byla navržena pracovní deska Silestone Yukon.

Díky vybranému dodavateli, který nabízí Interior Concept, umožňující pořídit vybraný nábytek od stejné značky, jsme měli příležitost propojit design i s interiérovými dveřmi Millenium.

02.03.2017