MALÝ BYT V REZIDENCI, PRAHA 8

MALÝ BYT V REZIDENCI, PRAHA 8

 

Byt o rozloze 45 m2 zakoupil mladý pár ve fázi výstavby. Když do něj však poprvé vstoupili, zdál se jim menší než na plánku a nevěděli si s jeho zařazením rady. Na doporučení se obrátili na architektku, která jim podle přání navrhla moderní interiér ve světlých barvách a přenesla do něj i kousek přírody, kterou oba majitelé milují.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Natálie Rudenko, NatAlex 2+2 s. r. o., www.natalexinteriery.cz)

Byt je situován na severovýchodní stranu a i když má velká okna, v odpoledních hodinách se do něj dostane jen málo slunce. I proto volila autorka světlé přírodní barvy, jako je bílá, smetanová a šedá s prvky dřeva a kamene.

V ložnici na stěně za postelí je použita vliesová tapeta s motivem smetanových růží a tvar růží se promítl rovněž do lustru.  Postel a stolky jsou v jednoduchém designu a vyrobené z masivního dubu v přírodním odstínu. Na míru vyrobená vestavná skříň poskytuje dostatek úložného prostoru, dalším nábytkem v místnosti je proto už jen menší komoda, která slouží i jako toaletní stolek.

V obývacím pokoji je rohová kuchyňská linka v bílé barvě, vyrobená na zakázku. Výrazným prvkem je dubový obklad vedoucí až ke stropu. Podhledový strop je natřen šedou barvou, což prostoru dodává trochu dramatičnosti. Středobodem místnosti je lustr ve tvaru květu, menší rozkládací pohovka poskytuje další místo na spaní. Na stěně za TV je použita tapeta imitující kámen, jako dekorační prvek slouží hodiny vyrobené Natálií Rudenko speciálně pro tento interiér. Chodba je poměrně malá, proto do ní umístili zrcadlovou vestavnou skříň, která prostor vizuálně zvětšuje.

10.03.2016