KNIHOVNA LORDA HOLMA, PRAHA

KNIHOVNA LORDA HOLMA, PRAHA

 

Anglické gymnázium se rozhodlo pro rekonstrukci stávající knihovny. Cílem bylo vytvořit prostor, který bude efektivněji uzpůsoben potřebám studentů. Nejen oni, ale i učitelé měli možnost prezentovat své nápady a tipy ještě před zahájením samotných úprav. Vznikla také nová čítárna, kde si mohou studenti nerušeně listovat v jedné z 12 000 nabízených knih.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor: BcA. Sibel Rhea Akyolova, www.sibelrhea.com; přihlašovatel: ANGLICKÉ GYMNÁZIUM o.p.s., www.ecp.cz)

Během léta prošla Knihovna Lorda Holma velkou rekonstrukcí s cílem vytvořit prostor, který bude efektivněji přizpůsoben potřebám našich studentů. Počátkem roku byli studenti i učitelé konzultováni ohledně jejich nápadů na rozvoj knihovny, abychom vytvořili útočiště pro uložení naší rozsáhlé sbírky knih a flexibilní prostor, který by podporoval jak tiché studium, tak společné učení. Počáteční designové nápady poté vypracovala absolventka gymnázia Sibel Rhea

Takže když na jaře nastala karanténa, police byly vyprázdněny, krabice byly zabaleny a naši knihovnu převzali dělníci, kteří strhli stěny, odstranili koberce a přestavěli celý prostor.

Stěny oddělující kancelář knihovny, sklad s učebnicemi a učebnu byly odstraněny a byl vytvořen nový prostor, který je světlý a vzdušný. Poskytne více prostoru pro klidnou čítárnu a úložiště pro naši sbírku více než 12 000 knih.

Nové koberce, osvětlení a nábytek dotváří celkový vzhled. Na konci srpna byly knihy opět uloženy do polic a naše nová knihovna byla dokončena.

Bylo úžasné vidět nadšení nových studentů navštěvujících knihovnu poprvé i těch starších, kteří se do tohoto zrenovovaného prostoru vrátili. Jeden student nedávno poznamenal: „Toto je moje nejoblíbenější místo v celé škole!“ - a to byl přesně náš záměr. Doufáme, že tento nový prostor povzbudí více studentů k využívání knihovny a k rozvoji celoživotní lásky ke čtení i učení.

 

FOTO: Zuzana Batovcová

05.04.2021