KAVÁRNA U SOBA BOBA, BRATISLAVA

KAVÁRNA U SOBA BOBA, BRATISLAVA

 

Zadáním investora bylo vytvořit útulnou kavárnu s domácí atmosférou ve středové části obchodního centra Slimák. Architekti se snažili vytvořit zajímavý interiér ve skandinávském stylu, který kolemjdoucí zaujme na první pohled a budou chtít posadit se na kávu nebo ochutnat raw koláček.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Dupkala, Ing. arch. Štefan Petras, Ing. arch. Matúš Repka, Ing. arch. Pavol Ružbarský, Ing. arch. Barbora Luptáková, ENDORFINE s.r.o., www.endorfine.sk, www.ein.sk)

Kavárna se nachází v městské části Nové Město Bratislava, obchodním centru Šnek. Centrum má kruhový půdorys, kavárna dispozičně tvoří čtvrtinu kruhu. Zadáním bylo: navrhnout malou kavárničku v srdci obchodního centra o výměře kavárenské části pouze 35 m2. Požadavky investora bylo dodržení dispozice, vytvoření útulné domácké atmosféry. Navrhnout interiér v severském skandinávském stylu, něco jiného příjemného, co na první pohled zaujme kolemjedoucího člověka a bude mít nutkání jít se podívat a sednout si na kafíčko nebo raw koláček. Základem interiéru je dřevěná dubová podlaha, která vytváří příjemnou atmosféru a pocit tepla. Byla použita i jako obklad na stěny i barový pult. Na všechny stěny autoři aplikovali tapetu s minimalistickým mřížkovým vzorem, který se hodí do severského designu. Protože má prostor vysoký strop, byl snížen sádrokartonovými podhledy natřenými antracitovou barvou, stejně jako rámy skleněné fasády. Takto se výška vizuálně snížila. Různými typy sezení autoři definovali zóny kavárny. Při vstupu na pravé straně je vysoké barové sezení pro rychlá ranní kafíčka. Nad sezením visí květináče vzhůru nohama, které doplňují atmosféru a představují zajímavou a netypickou dekoraci. Naproti vstupu je sezení za stolem a v levé části obýváková pohodička a gaučové sezení. Design židlí koresponduje s celkovým konceptem. Doplňky interiéru, které podporují severského ducha, představují také jelení hlavy na zdi, březové kmeny u barového pultu, bílá svítidla na stěnách i černobílý koberec. Na fasádě jsou za účelem zútulnění nainstalovány antracitové textilní rolety. Z exteriéru je celá kavárna krásně viditelná a svým interiérem láká kolemjdoucí návštěvníky. Zadání se podařilo splnit a investor byl velmi spokojen.

28.02.2017