KAVÁRNA IF CAFE, TYLOVO NÁMĚSTÍ, PRAHA

KAVÁRNA IF CAFE, TYLOVO NÁMĚSTÍ, PRAHA

 

Hlavním cílem autorů i investorů bylo maximální využití prostoru a vytvoření útulného světlého interiéru, ve kterém budou použity přírodní čisté prvky, jako je dřevo, kov a kámen. Vzniknout měl prostor, ve kterém by se lidé cítili jako doma. Důraz byl také kladen na vysoce kvalitní osvětlení.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor: Jan Ševěček, Avanero, s. r. o., www.avanero.cz; přihlašovatel: IF Cafe, s. r. o., www.ivetafabesova.cz)

Technické součásti kavárny jsme se snažili umístit tak, aby co nejméně ovlivňovaly čistotu prostoru. Kavárna je velmi specifická tím, že jejím „srdcem“ je otevřená výroba. Tedy prosklená výroba, kde zákazníci mohou koukat cukrářům přímo pod ruce a vidět, jak se dortík, který zrovna konzumují, připravuje. Tím se opět navozuje rodinná atmosféra a naším zákazníkům jsme blíž.

Ve výrobě i v samotné kavárně jsme použili barevnou mozaikovou dlažbu. Oproti bílé, která se běžně ve výrobnách používá, jsme docílili sladěného interiéru. Výroba je součástí prostoru a vytváří atmosféru. Pro osvětlení byly vybrány reflektory na rampách, volně visící designové žárovky (vintage) a vintage nástěnné lampy.

Celý interiér je navržen v teplých pastelových barvách. V prostoru je několik typů sezení od lavicového s polstrovanými polštáři po vintage židle typu Vitra. Stoly jsme zvolili z masivního dřeva na litinových podstavcích. Na podlaze je použito parketové dřevo v kombinaci s mozaikovou dlažbou (Azulej Mutina).

Barová část je tvořena dvěma vitrínami, které jsou obložené do světle modrého kazetového dřeva. Jedna je umístěna v bočním okně, a láká tak zákazníky, druhá je umístěna hned u vchodu, takže barevné produkty vítají zákazníky hned při příchodu.

Bar je tvořen nerezovými stoly, opláštěnými do stejného dřeva jako vitríny, a policovým systémem z masivního dřeva a litinových konstrukcí.

Celý prostor byl navržen na klíč firmou Cierreesse, která také veškerý nábytek a zařízení sama vyrábí.

12.03.2016