INTERIÉROVÉ STUDIO V PLZNI

INTERIÉROVÉ STUDIO V PLZNI

 

Třípatrový starší řadový dům po rozsálhlé rekonstrukci se stal ideálním místem pro vytvoření nového interiérorvého studia, kde se mohou tvůrci setkávat nad projekty i s klienty, získávat nové poznatky a čerpat inspiraci. V prostoru je představeno maximální množství různorodých materiálů, aby si klienti mohli ověřit jak se v reálném prostoru chovají.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Eva Vyplelová, INTERIORFACTORY, www.interiorfactory.cz)

Kreativita, inspirace, multifunkčnost. Tato tři slova vystihují podstatu konceptu
InteriorFactory.
Na začátku stálo přání vytvořit prostor, kde se všechny uvedené atributy propojují. Záměru vyhovoval starší třípatrový řadový dům, který se podařilo rozsáhlou a radikální rekonstrukcí přizpůsobit našim požadavkům. Změnou původní dispozice vznikl 200 m2 velký prostor pro setkávání nad projekty, získání nových poznatků či načerpání inspirace.
V přízemí se vstupem z ulice klienta očekává showroom s nepřeberným množstvím vzorků materiálů potřebných pro tvorbu interiéru. Je zde možné si v pohodlí vybrat ze vzorkovnic a katalogů ideální tapetu, textilie, správný odstín výmalby, dokonalé svítidlo či vhodný vzhled a tvar obkladů. Při dialogu klienta a nás, designérů, vzniká dokonalý koncept vysněného interiéru, s jehož realizací rádi pomůžeme.
V prvním patře se nachází pracovní prostor pro nás, designery, na které navazuje klidné místo pro detailní projednání projektů. Snažili jsme se vytvořit útulnou a přívětivou atmosféru prostředí pro uvolněné projednávání konkrétních požadavků klienta. Ke zvýšení pocitu soukromí jsme navrhli využití posuvných dělících stěn v kombinaci s klidnými odstíny barev tapet, výmaleb a zařizovacích prvcích.
V druhém patře pak najdeme výukovou místnost s vlastním zázemím pro až 10 osob. Zde se konají krátkodobé i dlouhodobé kurzy pro zájemce o interiérový design, tématické přednášky pro všechny, kterých se tvorba interiérů nějakým způsobem dotýká.
Při tvorbě IF jsme záměrně použili maximální množství různorodých materiálů, aby si klient mohl ověřit, jak konkrétní prvek ve skutečnosti působí. Najdeme zde bohatost barev a struktur textilií, dřevin, tapet. Stejně tak je možné zhlédnout funkčnost navrhovaných nábytkových či světelných prvků. I přes velkou různorodost nám šlo o celkové propojení všech využívaných prostor-využili jsme principu barevného či materiálového opakování, takže všechny místnosti
působí vzájemně celistvě. Nutno podotknout, že veškerý nábytek a designové doplňky jsou autorským dílem. Vše bylo vyrobeno na míru přesně podle návrhů autorky InteriorFactory.
Použili jsme hliník pro výrobu vstupního portálu, který jsme si taktéž sami navrhli, strukturované tapety s různými povrchovými úpravami jako např. skleněné perličky, jejichž krásu umocňuje vhodné bodové nasvětlení, dekorační stěrky, dále pak exkluzivní skleněné mozaiky pro obklady v prostorách toalet, materiály pro výrobu nábytku jsme vybrali z nejnovější kolekce vybraného dodavatele. Aktivně se zajímáme o nejnovější trendy, pravidelně obohacujeme naše vzorky o aktuální novinky.
Autorem InteriorFactory je interiérová designérka Eva Vyplelová, která na základě více než 25leté zkušenosti s návrhy a realizacemi interiérů, společně s kolegou designérem Jiřím Martanem a prověřeným realizačním týmem vytvořila multifunkční prostor.

05.04.2021