INTERIER POKOJŮ A CHODEB HOTELU VORONĚŽ, BRNO

INTERIER POKOJŮ A CHODEB HOTELU VORONĚŽ, BRNO

 

Úkolem autorů bylo zmodernizovat budovy postavenou v brutalistickém stylu tak, aby zůstal zachován původní ráz hotelu. Proto autoři ponechali ve všech pokojích původní očištěný beton na zdi za postelí. Zařízení pokoje je účelné, praktické a vzdušné. Kovové stoličky nahrazují klasické noční stolky a konferenční stolek také odkazuje k betonu.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Zoula a tým, ZOAA, www.zoaa.cz)

Hotel Voroněž: Moderní brněnský brutalismus

Voroněž, jeden z největších kongresových hotelů v Česku, vznikl v období fascinace betonem zužitkovaným jak v exteriéru, tak interiéru. Zadání klienta (OREA Hotel) znělo zmodernizovat tuto brutalistickou perlu tak, že zároveň zachováme původní syrový ráz hotelu. Proto můžeme i v novém návrhu nalézt ve všech hotelových pokojích původní očištěný beton na zdi za postelí, dokonce s přiznanými póry a prasklinami.

Z betonu je také masivní konferenční stolek ve čtecím koutku, jehož součástí je dále stylové drátěné křesílko s polstrovaným podsedákem a polštářkem v sytě hořčicové barvě. Útulné zátiší dokreslují originální svítidla z masivní mosazi, jejichž perforovaná stínidla vytvářejí příjemné světlo pro čtení. A že se jedná o skutečně osobitý prostor bez špetky romantiky, podtrhuje i velkoformátová fotografie z brněnské kostnice.

Průměrná délka pobytu hostů v hotelu Voroněž jsou 1 - 2 noci. Tomu je přizpůsobeno i zařízení pokoje, které je účelné, praktické a vzdušné. Funkci nočních stolků plní malé kovové stoličky, jejichž tvrdý dojem šikovně zjemňuje koženkové polstrování čela postele. Dřevodekor na nábytku a subtilní kovové černé konstrukce korespondují s černým svítidlem ve tvaru reflektoru v koupelně, kde se nachází i zrcadlo usazené v černém kovovém rámu. Samotná koupelna je pak obložena dvěma formáty matných bílých obkladů.

Vstupní dveře v černém matu doplňuje orientační podsvícení, které se opakuje i z boku obložení dveří a skvěle zvýrazňuje bílou reliéfní stěnu z klasické stěrky.

04.03.2019