INTERIER JAK SEN V PRAŽSKÉM 4+1

INTERIER JAK SEN V PRAŽSKÉM 4+1

 

Investor a spisovatel v jedné osobě si přál světlý, vzdušný a monochromaticky laděný interiér, který bude sloužit jako oáza klidu před vnějším světem. Autorka měla při tvorbě naprosto volnou ruku, navrhla na míru většinu nábytku. Vznikl funkční, útulný a zároveň reprezentativní prostor, který poskytuje majiteli dostatek inspirace pro další tvorbu.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Helena Fares, 2HL PRAGUE s.r.o., www.facebook.com/faresdesign2)

Zadání ze strany investora:

-       pán je spisovatel, přál si světlý, vzdušný, monochromaticky laděný interiér který bude sloužit jako oáza klidu před kakofonií barev a tvarů vnějšího světa.

-       Interiér měl být nejen funkční, ale zároveň útulný a  representativní.

Neobvyklé požadavky investora:

-       interiér by měl být jako sen – lehounký, krásný, wellcoming, zároveň ale tak nápaditý a neotřelý, aby v něm mohl nabírat inspiraci pro svoji další tvorbu.

Velikost interiéru:

-       4+1, situovaný ve dvou podlažích;

-       pracovna, šatna, obývací pokoj, kuchyně s jídelnou, koupelna a wc na jednom podlaží, master koupelna a master bedroom na podlaží druhém;

Zvláštní okolnosti a specifika stavby nebo rekonstrukce :

-       v interiéru byla použita technika malby světlem: osvětlovací lišty a LED pásky v SDK kapsách ve všech místnostech – kompletní přepracování elektrických rozvodů ve všech místnostech.

-       Kazetový strop v obývacím pokoji – design na míru interiéru;

Použité materiály :

-       bělený dub, krémové čalounění, tapety z luxusní kolekce Eijffinger a Graham & Brown, Orac lišty, sklo, luxusní tepané doplňky a osvětlení,  mramorová dlažba a obklady;

Inovativní řešení nebo postup:

-       skleněné spojovací dveře mezi obývacím pokojem a jídelnou – design navržen a vytvořen autorkou interiéru, následně vypískován přesně podle návrhu;

Zvláštnosti z pohledu autora interiéru:

-       tento interiér byl splněným snem nejen klienta, ale zároveň i designérky, které bylo umožněno tvořit návrh od hrubé stavby až po skleničky pro hosty. Byla to ukázková spolupráce, kdy klient sdělil představu a za pomoci designérky se dotáhla k jeho naprosté spokojenosti. Výsledkem je neokázale luxusní interiér snů v jemných barvách taupe, krémové a bílé, se stříbřitými a zlatavými akcenty. (Mojí největší odměnou bylo, když se při předání bytu procházel místnostmi a tiše žasl a pak mi řekl, že si nedokázal ani představit, že jeho byt může být tak krásný).

-       Pan spisovatel byl otevřen novým, v Čechách neobvyklým prvkům, jako je například:

-       malba světlem (osvětlení tvoří velmi velkou část celkového designu interiéru),

-       dotyk moderního Orientu (veškeré závěsné a stojací osvětlení a většina dekorací a doplňků byla designérkou osobně vybrána a dovezena z Dubaje),

-       ozdobné lišty (např. kazetový strop v obývacím pokoji)

-       a celkově eklektickému stylu, v jehož duchu byl celý interiér vytvořen.

-       Za zmínku stojí i samotná ložnice, kde je dominantou podsvětlená, vznášející se postel s nebesy a stylotvorné osvětlení nad hlavní komodou.

-       Veškerý nábytek je vyroben na míru prostoru, a většina podle originálních návrhů designérky.

28.02.2019