INDUSTRIÁLNÍ LOFTOVÝ BYT PRO MLADÉHO MUŽE, BRNO

INDUSTRIÁLNÍ LOFTOVÝ BYT PRO MLADÉHO MUŽE, BRNO

 

Majitel bytu, mladý úspěšný muž, měl jasné zadání. Představoval si industriální pánský byt, ze kterého bude cítit jeho životní styl a záliby – golf, motorky, dobrý rum. Jelikož má rád historické předměty, objevuje se tu i pár zrenovovaných kousků starého nábytku. Významným prvkem v interiéru je sedací souprava ve stylu anglického gentlemana.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Nikola Pástorová, ARCHAMI, www.archami.cz)

Byt má celkově 89 m2, + 20m2 galerie + 12m2 balkon. Protože střecha je šikmá, výška stropu se je v rozmezí  2,65-4,40 m. Byt je členěn na vstupní část, pokoj pro hosty, sociální zázemí a hlavní obytný otevřený prostor členěný na jednotlivé zóny. Obývací pokoj, kuchyňský kout, relax čtecí zónu a na galerii pracovní kout a spací kout.

Mobiliář : stěrky Decor Italia, baterie Hansgrohe, nábytek a dekorace Deho s.r.o., jídelní židle repasované TON,  nábytek De Eekhoorn, hodiny Clockies

Ostatní nábytek je vyrobený na míru za spolupráce truhláře a kováře.

 

Byt se nachází ve vnitrobloku u brněnské části Brno-střed, při vstupu z ulice Staňkova. Objekt vznikl jako přístavba staré budovy, kde se vytvořily nové byty a část z nich jsou řešena jako loftové na dvě úrovně. Lokalita bytu je velice oblíbená, díky přilehlému krásnému parku Lužánky a výbornou občanskou vybaveností kolem.

Majitel bytu, mladý úspěšný muž, měl jasné zadání. Představoval si industriální pánský styl, z kterého půjde cítit jeho životní styl a záliby. Jako je například golf, motorky a dobrý rum.

Majitel má velký cit pro historické kousky z jeho života a proto se v interiéru objevuje několik prvků, které jsou renovované a dokonale zapadají. Jsou to například jídelní židle a promítací přístroj od něhož se odrazila doplňková barevnost v barvě šalvějové.

Spolupráce probíhala velice příjemně, jelikož majitel bytu je ,,osvíceným" investorem, který vložil do architektky maximální důvěru při výběru všech povrchů, nábytků a dekorací, až po smetáček a lopatku. :)

Byt tedy odráží jak věk majitele tak jeho moderní životní styl současné doby.

Povrchové úpravy tvoří zejména stěrky v imitaci betonu na pryskyřičné bázi, které jsou praktické a krásné. Na největší stěně za knihovnou je stěrka tvořena do vzhledu nýtovaných plechových obkladů.

Naproti se nachází bíle natřená cihlová stěna z klasických cihel plných pálených.

Výrazným dominantním prvkem je ležérní kožená sedací souprava Chesterfield ve stylu anglického gentlemana. Ve čtecím koutku se nachází ikonické křeslo Lounge chair od manželů Eamsových.

Interiér doplňují textilní kousky koberců, například z pravé hovězí kůže.

Interiér je tvořený převážně industriálním nábytkem, který je vyroben na míru prostoru. Jedná se o ocelové konstrukce v antracitové barvě vyplněné přírodním dubovým masivem. Každý prvek je tvořený přímo na konkrétní místo s konkrétním účelem.

Další nábytkové kousky a dekorace jsou převážně zvoleny ve stejném industriálním ocelovém stylu, od schodiště, otopná tělesa, přes knihovny, svítidla, nábytek až po dekorace jako je svícen a nebo smetáček a lopatku.

05.03.2020