V pokoji modrých odstínů nazvaném Vádí byla pro architektku počáteční inspirací perličková vana. Očalounění vany a její umístění v prostoru dalo základ konceptuálního pojetí interiéru. Vana nahrazuje sedačku a je z ní možné sledovat televizi. Osvětlení je vyřešeno soustavou originálních křišťálových ověsů.

Hotelový pokoj 401 VÁDÍ - GRAND HOTEL IMPERIAL Liberec

- je jedním z designových pokojů v hotelu. Každý z téměř třiceti pokojů nese rukopis jiného architekta či designéra.

V projektu byl kladen důraz na originalitu návrhů. Předložený budget pro běžné hotelové pokoje soustředil v tomto případě pozornost na jeden designový prvek řešeného prostoru. Odlehčená forma dalšího vybavení se podřizuje sledovanému konceptu.

V zadání byly některé zařizovací prvky předepsané. Jedním z nich byla i perličková vana. Je určena pro relaxaci a uvolnění. Očalounění vany a její umístění v prostoru dalo základ k vytvoření shodného pocitu z celého pokoje. Zmiňované podmínky pak inspirovaly např.k nápadu nahradit lampy či jiná svítidla soustavou ověsů.

Interiér o výměře 32 m2 je půdorysně složen ze dvou místností. Snaha směřovala k navození iluze jednoho velkého prostoru s centrální pozicí vany, jíž je vše podřízeno.

Vstup v rámci zamýšlené kompozice zůstává co nejvíce volný a otevřený pohledům do pokoje. Zrcadlo za úložnými prostory potlačuje stěnu a napomáhá myšlence umístění vany uprostřed prostoru. Zkosená, částečně prosklená stěna koupelny ustupuje průhledům do pokoje a propouští denní světlo k umyvadlu. Pro intimitu prostoru je toto okno opatřeno vnitřními žaluziemi.

Vana nahrazuje sedačku a je z ní možné sledovat televizi. Soukromí i pocit bezpečí menšího prostoru zajistí záclona na tvarované kolejnici.

Provozní linii pokoje kopíruje tvar stolu z umělého kamene a skleněné ověsy, které odráží a lámou světlo stropních bodovek. Stolová deska na stěnových konzolách je složená ze dvou částí. Díl proti vstupním dveřím má ráz konferenčního stolku, pod TV je psací a odkládací stůl. Myšlená třetí část desky na balkóně dokreslí tvar paraboly. Spojuje exteriér s interiérem a dotváří iluzi příjemnějšího čtvercového prostoru řešené místnosti. Kombinace tyrkysové barvy s hnědošedými až pískovými odstíny odkazuje na kontrasty vody a pouště.

Použité materiály se odvíjejí od vodě odolné koženky na atypické polstrované vaně. Stůl složený ze dvou desek je vyroben z umělého kamene stejně jako deska pod umyvadlo. Tento materiál zaručuje čistotu řešení hran objektů organického tvaru v pohledově exponovaných místech. Za vanou na tento materiál navazuje tzv. kamenná dýha. Podlahu tvoří dvě krytiny - koberec vytváří pohodu ložnice a PVC je praktické pro mokrý provoz kolem vany.

Snížený stropní podhled  u vchodu dává společně s tyrkysovou barvou vyznít prostornosti pokoje.

Specifikem místa je organičnost, která napomáhá rozvolnění prostoru a plynulému pohybu pokojem. Zařízení interiéru vytváří ze dvou místností celek a propojuje provozní zóny.

28.02.2017

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše