POKOJ KRÁSKA SEVERU, PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL, LIBEREC

POKOJ KRÁSKA SEVERU, PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL, LIBEREC

 

Architektka z Prahy se nechala při navrhování interiéru inspirovat místem, kde se hotel nachází. Představila si zasněžené kopce, sjezdovky, místní kuchyně a večery s dobrým vínem u krbu. Dominantou pokoje je hora Ještěd se slavným hotelem a vysílačem, jehož tvar vytváří jedinečnou siluetu nad městem Libercem.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. Marika Tafatová, STUDIO MT DESIGN, www.mt-design.cz)

POKOJ 201 v hotelu Pytloun Grand Hotel Imperial Liberec  - Koncept interiéru "Kráska severu"

Při tvorbě konceptu pokose autorka inspirovala místem, kde se Hotel Imperial nachází. Pochází z Prahy a lokalitu Liberce a Jizerských hor má spojenou převážně s lyžařskými pobyty v horách…zasněžené kopce, čerstvý "menčestr" na sjezdovce, k obědu místní speciality v příjemné chalupě s dřevěným obložením, večerní odpočinek s dobrým vínem u kamenného krbu…

Tuto atmosféru zde chtěla vytvořit, pokoj je proto zařízen jednoduše, v přírodních barvách, světlém dřevě a kameni. Dominantou pokoje je hora Ještěd se slavným hotelem a vysílačem, který je významným výletním místem a svým unikátním tvarem tvoří jedinečnou siluetu nad Libercem.

Při tvorbě dispozice chtěla, aby si host mohl dostatečně užívat celý prostor s hojností denního osvětlení. Pokoj je proto s koupelnou částečně propojený skleněnou stěnou, která prostor opticky rozšiřuje, prosvětluje a umožňuje průchod z pokoje na balkon. Z koupelny se stává další obytný prostor, určený k relaxaci.

Návrh a realizace pokoje 201 je jedním z 50 designových pokojů, navržených každý originálně a každý jiným designérem. Na realizaci se podílelo sdružení architektů a dodavatelů Czech Deco Team.

28.02.2017