HOTEL HOLIDAY INN GDAŇSK CITY CENTRE

HOTEL HOLIDAY INN GDAŇSK CITY CENTRE

 

Na ostrově Granary, v místech kde se dříve nacházely unikátní stavby skladů – tzv. špýchary, vznikl nový hotel. Stavba vychází z architektonických forem původních špýcharů, které byly zničeny za druhé světové války. Interiér v sobě odráží blízkost vody a moře v kombinaci s barvou červeného režného zdiva z typických historických staveb Gdaňsku.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: David Lukas, Petr Kadlec, Anna Wallmann a Iveta Brunátová, UBM DEVELOPMENT CZECHIA s.r.o., www.ubm-development.com)

Hotel Holiday Inn Gdaňsk City Center je postaven v historickém centru Gdaňsku na ostrově Granary v ústí řeky Motlawy Historicky se jednalo o obchodní centrum Gdaňsku s unikátními stavbami skladů – špýcharů. Za druhé světové války byla však většina těchto  špýcharů bombardováním zničena. Na nejvíce pohledově exponovaném severním cípu ostrova vznikl projekt hotelu, který společnost UBM Development ve spolupráci s německou architektonickou kanceláří RKW v tomto roce dokončila. Samotná hmotová kompozice objektů hotelu vychází z architektonických forem původních špýcharů – jedná se zde o jejich moderní architektonickou interpretaci. Ani interiérové řešení pokojů a společných prostor hotelu není bez „příběhu“ . Objevují se zde prvky proudění chladné vody a tepla -ohně. Studené barvy a materiály evokují blízkost vody a moře , teplé barvy pak červené režné zdivo typických historických staveb v Gdaňsku, zapálených krbů. Hotel má 240 pokojů, vstupní lobby s restaurací, konferenční místnosti, bar s vyhlídkovou terasou v posledním patře a vlastní garáže.
 
 

29.02.2020