HOTEL FAIRHOTEL, BRNO

HOTEL FAIRHOTEL, BRNO

 

Hotel nedaleko brněnského Výstaviště vznikl rekonstrukcí staré průmyslové budovy. Cílem architekta bylo vytvořit funkční vnitřní prostor hotelu, který bude nejen útulný, ale i dobře zapamatovatelný pro hotelové hosty. Na přání investora byla v lobby nainstalována podsvícená onyxová stěna.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Milena Galátová, atchitektonické studio, www.galatova.cz)

Hotel FAIRHOTEL se nachází v blízkosti areálu BVV (Veletrhy Brno) a vznikl zrekonstruováním staré průmyslové budovy, která stojí v Brně na rohu ulice Rybářské. Jde o třípodlažní, podsklepenou budovu. V hotelu je 28 pokojů pro hosty, recepce s lobby barem, hotelová restaurace sloužící i pro hosty z ulice, dvě konferenční místnosti a hotelové wellness. Do budoucna je počítáno se SKYbarem, což je sezónní terasa na střeše hotelu s výhledem na centrum města Brna, sloužící pro hotelové hosty. Velikost řešeného interiéru každého jednoho podlaží je cca 500m2.

Recepce hotelu byla navržena jako jednoduchá bílá krabička obalená bílým sklem a zjemněná použitím bílé lesklé drapérie na pozadí. Dominantou tohoto prvku se stává fialově svítící neon s názvem hotelu. Po bocích recepce je navržena stříbrošedá pruhovaná tapeta, která přechází do prostoru restaurace a tím oba prostory propojuje v jeden celek. Kontrastem k prostoru recepce se stává prostor určený pro lobby bar. Jde o tmavý, útulně zařízený prostor, jehož součástí je krb a několik typů sezení pro hosty . Na podlaze je šedá cementová stěrka, kterou v této části doplňují koberce. Dominantou tohoto prostoru je prosvícená onyxová deska. Umístění tohoto prvku v interiéru lobby vzešlo z přání klienta. Z barevnosti onyxu vychází i zvolená barevnost celého prostoru. Vše doplňují drátěná a dřevěná svítidla organických tvarů.

Prostor určený hostům tvoří dvě místnosti - místnost s barem a salónek s krbem. Místnost s barem provozně i svojí barevností navazuje na recepci. Bar je opět navržen jako bílá krabička obalená sklem. Na obvodových stěnách baru je použita prostorová grafika s motivem džungle a papoušků. Desky stolů jsou z masivního dubového dřeva a jsou nasvíceny ze stropu organicky tvarovanými bílými hadicemi. Na stěnách najdeme stejné pruhované tapety jako v recepci, na oknech japonské rolety s jemným potiskem. K zútulnění byl prostor pod stoly opět doplněn kobercem. Barevnost tohoto prostoru je v bílo-béžovo-šedých odstínech. Druhá místnost restaurace je odlišná už tím, že má dřevěnou podlahu z masivního dubu. Najdete zde stěrku na stěně krbu a výraznou tapetu na zbývajících zdech. Na tapetě grafici pracovali s motivy džungle a papoušků mnohem velkorysejší formou než na baru. Dominantou tohoto prostoru se kromě tapet stává krb i nově navržené kovové okno, které odkazuje na původní charakter domu.

V hotelu najdeme pokoje různých prostorových kategorií. Od jednolůžkových, přes dvoulůžkové až po apartmán. Navrženy byly ve třech barevnostech - zelená, žlutá, fialová. V čelním traktu 2.np se nachází prostorově i svojí výbavou nejluxusnější pokoje. Pro každý pokoj byla navržena tapeta na míru. Vzhledem k vyšší výšce stropů v těchto pokojích došlo ke snížení stropu nad postelí - nebesa. Nábytek byl atypicky navržen pro všechny pokoje na míru v barevnosti, která pro daný pokoj byla zvolena. Stejně tak byly i obklady koupelen zvoleny dle barevnosti jednotlivých pokojů. Výrazným prvkem interiéru hotelových pokojů jsou svítidla a také dekorativní textilie a koberce.

Důležitou součástí celého interiéru hotelu jsou na míru navržené tapety, polepy baru, neon na recepci a vše doplňuje vizuální styl hotelu (logo, jídelní lístky, upomínkové předměty, atd.). Zde bylo úzce spolupracováno s firmou WAL1.

28.02.2017