HOSTIVAR H2 – PIVOVAR S PEKÁRNOU A RESTAURACÍ, PRAHA

HOSTIVAR H2 – PIVOVAR S PEKÁRNOU A RESTAURACÍ, PRAHA

 

Pivovar na okraji rezidenční čtvrti a v těsné blízkosti golfového hřiště je mladším bratrem nedalekého pivovaru Hostivar 1. Interiér restaurace je dvoupatrový, přízemí dominuje bar obložený stříbrným plechem a kamna. Výrazným prvkem v interiéru je točité schodiště na galerii. Tmavý dřevěný obklad tvoří kontrast s bílým děrovaným sádrokartonovým obkladem stěn.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: MgA. Petr Kolář a MgA. Aleš Lapka, spoluautoři Josef B. Novotný, Jana Zoubková, Zuzana Kollárová, Pavel Čermák, Miloš Hradec, ADR s.r.o., www.adr.cz)

Objekt pivovaru se nachází na okraji pražské rezidenční oblasti, s výhledem do přilehlého golfového hřiště. Je v přímé pěší návaznosti na železniční stanici Praha - Horní Měcholupy. Pivovar Hostivar H2 je mladším bratrem Pivovaru Hostivar 1, vzdáleného asi 1 km.  Půdorysný tvar objektu je ovlivněný nepravidelným tvarem pozemku. Fasáda pivovaru je obložena dřevem, které v patře střídá černý trapézový plech. V klíčových momentech je fasáda prosklená, s průhledem do restaurace nebo varny pivovarnické části. Restaurace je terasou orientovaná do zahrady, ve které v létě funguje malý objekt výčepu se zahradním sezením pro hosty.  V přízemí objektu se nachází větší část provozu pivovaru, v přímé návaznosti na něj je umístěna restaurace s gastro provozem. Do restaurace se vstupuje přes zádveří, zapuštěné v hmotě objektu. Interiér restaurace je dvoupatrový, přízemí dominuje bar obložený stříbrným trapézovým plechem a kamna. Do galerie v patře vede ocelové točité schodiště. Výrazným prvkem interiéru je tmavý dřevěný obklad, který prochází přes obě patra. Kontrastní je naopak bílý děrovaný sádrokartonový povrch stěn, který napomáhá akustice prostoru. Restaurace je přímo napojená na vyhřívanou terasu. Ta je částečně prosklená, přičemž v některých místech existuje možnost prostor oddělit od exteriéru igelitovou roletou.  V patře objektu se nachází provoz průmyslové pekárny, administrativní zázemí a zázemí pivovarnického provozu. 

04.03.2019