Espressobar a prodejna kávy se nachází v historické budově Lannova paláce v centru Prahy. Hlavním přáním investora bylo vtisknout prostoru současný moderní styl a přitom respektovat charakter budovy. Industriální ráz interiéru se podařilo dosáhnout i díky kontrastně zvoleným barvám, materiálům a osvětlení.

Espressobar a prodejna kávy se nachází na nároží ulic Havlíčkova a Hybernská v Praze. Hlavním přáním investora bylo vtisknout prostoru moderní lehce industriální styl a současně respektovat charakter budovy i přilehlou restauraci. Velikost pouze 50m2 daly od začátku jasné členění. Celý prostor zůstal bez vestaveb, díky vhodně umístěným zvýšeným pódiím v různých úrovních se podařilo prostor rozdělit do tří funkčních částí. Na prostor baru a pultu s potřebným vybavením volně navazuje barové sezení, které je díky výšce klenbového stropu umístěno ve výkladci, je určeno krátkému posezení u novin a rychlého espressa a croissantu. Prostor určený pro pohodlnější sezení je umístěn naproti baru vlevo od vstupu podél celé stěny, rozmístění stolků je tak variabilní podle aktuální potřeby. Toto řešení optického členění prostoru pomocí pódií přineslo i výhody a rychlost při samotné rekonstrukci, jelikož veškeré instalace jsou vedeny pod pódiem a stavební práce se tak výrazně urychlily. Požadovaný lehce industriální ráz se podařilo dosáhnout díky kontrastně zvoleným barvám, materiálům a osvětlení. Stolové pláty, pult pro hosty ve výkladci, police i  bar jsou z masivního olejovaného dubu. Baru dominuje ocelový plát v černé barvě s podsvíceným logem sloužící jako odkládací prostor pro čekající na svoji dávku kofeinu. Charakteru interiéru pak odpovídají i velkoformátové černobílé obrazové dekorace zasazené za rám z černě lakovaného roxoru, stejný motiv se opakuje za barem při uchycení polic na stěnu a ve výkladci. Výrazným barevným elementem interiéru je modré podsvícení baru a barových polic a na to navazující modře lakované židle v části před barem a ve výkladci. Celý prostor pak výrazně zjemňuje za barem a na podlaze použitá mozaika v šestihraném formátu v barvě modrobílá.

28.02.2017

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše