GOLDEN HOUSE, PRAHA

GOLDEN HOUSE, PRAHA

 

Při vytváření dispozic čtyřpodlažní vily v rezidenční části Prahy byl kladen důraz na otevřenost a vzdušnost. Investor si přál vytvořit moderní, luxusní, světlý, vzdušný a přitom útulný dům pro rodinné bydlení. Materiály jsou v interiéru použity neovyklým způsobem: stěrka na podlaze a dřevo v hojné míře na stěnách, někdy i na stropě.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivanka Kowalski, ATELIÉR IVANKA KOWALSKI s.r.o., www.ivankakowalski.com)

  • Je vila o celkové ploše 527 m2 na 4 podlažích ve vilové čtvrti v Praze 6 dokončený v dubnu 2019
  • Zadáním od investora bylo vytvořit moderní, luxusní, světlý, vzdušný a přitom útulný dům pro rodinné bydlení
  • Při vytváření dispozic byl kladen důraz na otevřenost a vzdušnost. Schodiště je velkoryse umístěno uprostřed domu v prostoru haly a propojuje tak vertikálně celý dům.
  • Investor měl specifický požadavek a tím bylo vytvoření klubovny v nejnižším patře vily. Klubovnou měl na mysli místo, kde pán domu může v klidu a nikým nerušen (případně ve společnosti svých přátel) sledovat televizi, zejména sportovní přenosy a to na celkem až 5 televizích zároveň! Máme nainstalovanou sestavu 1 velké televize a 4 menších po stranách, takže lze sledovat na menších monitorech co se děje na jiných kanálech a případně přepínat. Tato klubovna je navíc propojena s domácí posilovnou a saunou a dá se zcela otevřít do zahrady s bazénem. Je tedy zároveň i wellnes zónou pro paní domu.
  • Materiálové řešení je s ohledem na zadání založeno na kombinaci amerického ořechu, travertinu, matné mosazi a bílého betonu. Tyto materiály procházejí celým domem jako jeho DNA.
  • Materiály jsou použity neobvyklým způsobem. Na podlaze je všude bílá stěrka s podlahovým vytápěním (s vyjímkou posledního patra, kde jsou dětské ložnice a kde byl použit bílý koberec) a dřevo se v hojné míře objevuje na stěnách a někde i na stropě. Veškeré kovové prvky jsou mosazné a mosazný je i kuchyňský ostrůvek, který je dominantou kuchyně.
  • Inovativní je design koupelen. Koupelny které jsou umístěny v rámci ložnic jsou oddělené jen skleněnou stěnou v tenkém mosazném rámu (WC je samozřejmě umístěné tak, aby nebylo viditelné a poskytovalo soukromí) a tím jsou propojeny s interiérem ložnice. Veškerá umyvadla byla vyráběna na zakázku z travertinu a zdi jsou obloženy kombinací travertinu a ořechu.

05.03.2020