LIVING FORUM 5. 4. 2016

LIVING FORUM 5. 4. 2016

Interiér roku, soutěž, která poprvé v historii tuzemského designu a architektury ukázala, jaké soukromé a veřejné interiéry u nás vznikají, zná své vítěze. Ceny byly předány 5. 4. v Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích na závěr Living Fóra, na němž tuzemští i zahraniční architekti a další odborníci prezentovali poslední novinky ve svých oborech. Např. Luís Rebelo de Andrade, slavný portugalský architekt a autor „hadích domů“, zde představil mimořádné domy a hotely, které dokonale zapadly do portugalské krajiny a splynuly s okolním prostředím.
(PhDr. Alena Řezníčková, vedoucí redaktorka rubriky Bydlení iDnes)

 

Záměrem pořadatelů soutěže (INSTITUT BYTOVÉHO DESIGNU) bylo, aby v porotě byli jak architekti, kteří hodnotí interiér z hlediska architektonické a designové správnosti, tak také lidé, kteří vidí interiér i z jiných úhlů pohledu, z hlediska barev, toho, jak působí na emoce, zdraví i psychiku, prostě aby se do popředí dostaly takové interiéry, které budou chtít následovat běžní lidé. I tak lze popularizovat práci interiérových architektů. 

Celkem patnáctičlenná porota v čele s předsedou, profesorem Jiřím Pelclem z VŠUP v Praze, rozhodně neměla jednoduchý výběr. Architekti, designéři, výtvarníci, novináři ze specializovaných médií i další odborníci se sešli k výběru vítězů 22. 3. 2016.

09.04.2016