FITNESS CENTRUM COLLIERY CROSSFIT, OSTRAVA

FITNESS CENTRUM COLLIERY CROSSFIT, OSTRAVA

 

Požadavkem na nový prostor fittness centra byl industriální ráz budovy a propojení všech aktivit pod jednou střechou. Zvítězily dvě vyšší budovy v typické části Vítkovic. Rozmanitý interiér přechází od Movie poster Art chodby s filmovými plakáty předělanými na CrossFit gym motivy až po decentně a čistě řešené ordinace a terapeutické místnosti.

(kategorie: Veřejný interiér II; autor: David Hanke, G28 STUDIO, www.g28studi.com, spolupráce Stanislav Kupčík, Colliery; přihlašovatel: CROSSTRAINING OSTRAVA, s.r.o. www.collierycrossfit.com)

Colliery CrossFit Ostrava – vol3 = Gym, recovery, sportovní akademii, vzdělávací institut a malé bistro pod jednou střechou.

Cesta k Našemu novému prostoru na ul. 1.Máje 120 v Ostravě – trvala více než 2 roky. Ve starých prostorách nám začal být gym malý – nejen prostory / zázemím ale i plány pro možné rozšíření.

Od začátku jsme měli jasnou představu o prostoru propojující všechny plánované služby s důrazem na zachování industriálního designu a propojení všech částí.

Od první návštěvy komplexu 3 budov na 1.Máje – skládajících se ze 2 vyšších budou (v původním stavu budovy starého stylu typické pro Vítkovice – cihlová budova – bohužel komunismem zasažena nevzhlednou břízolitovou fasádou) a uprostřed výrobní hala s kovovými sloupy… rozdělená na 2patra.

Jednu z budou jsme využili pro zázemí: šatny , bistro a zázemí pro handicapované klienty. S investory a realizátory stavby Richter COLOR s.r.o a architektem Martinem Deákem jsme připravili rozložení všech částí a skvělý nápad propojení gymu a bistra přes nově vytvořený velkometrážní průchod do hlavní části gymu.

Celý design gymu – od „Movie poster ART chodby – která tvoří předělávky filmových plakátů na CrossFit gym motivy“ – přes šatny, gym detaily (neon prvky)… jsme realzovali „vlastní hlavou a kreativitou“ spolumajitele gymu Colliery – Stanislavem Kupčíkem v kooperaci se studiem G28.

Nejvýraznější prvky – Tahokov se propojují od RECEPCE (Tato je vyráběma kompletně na míru v našem zadání designu – připomíná vzpěračskou klec a je multimediální. Její nasvícení lze volit podle přání… třeba do trikolory)… dále tahokov můžeme najít ve sprchách jako skříňky umyvadel. Šatny v barvě a designu na míru – evokují styl „Americké základky“ ale kombinují i nové technologie otevírání a uzamykání na karty klientů.

V samotném první sálu gymu se takohokov opět objevuje u umyvadla, na sloupech (tyto opět můžeme ladit barevným podsvícením jak je tomu u recepce). V gymu domunijí 2 velkometrážní NEONY: Logo a masko PUKIE. Gym laděn do decentního odstínu šedé a v gymu jsou na míru vyrobeny doplňky: velkometrážní koberec CollieryMade a další vybavení pro cvičení jako kotouče, vzpěračské platformy atd.

Horní patro je opět doplněno o vybavení a koberec na míru – zde v délce 26m běžecké dráhy. Dominantou horního patra na dostavba, kterou jsme opatřili velkometrážní tapetou s fotkami top CrossFit games atletů.

Poslední v řadě jsou decentně a čistě řešeny ordinace – laděny podle barev nabízených služeb. Kryokomora (prvek rohu ordinace modré), další ordinace laděny do barev Colliery RECOVERY- mint detaily. V ordinacích opět použity prvky na míru – jako joga podložky a další terapeutické vybavení v designu Colliery RECOVERY.

05.04.2021