FIREMNÍ KAVÁRNA RED CAFÉ, PRAHA

FIREMNÍ KAVÁRNA RED CAFÉ, PRAHA

 

Architektonické studio navrhlo pro zaměstnance pražské centrály firmy Vodafone kavárnu, která se přes oběd stává restaurací. Interiér v tlumených barvách s přírodními akcenty dokonale souzní s nabídkou kvalitních eco a fresh pokrmů. Světla, která se mohou použít i jako květináče, dokonale podtrhují originalitu celého prostoru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Luka Križek a Ing. Radek Bláha, IO STUDIO, s.r.o., www.iostudio.cz;)

Interiér se nachází v centrálním sídle společnosti Vodafone ČR a byl navržen primárně pro zaměstnance této společnosti. Prostor v návaznosti na denní dobu mění funkci. V době oběda slouží převážně jako restaurace a v mezičase jako bistro či kavárna. Této funkční proměně interiéru byla přizpůsobena nálada a dispozice interiéru .

Restaurace nabízí klientům ty nejkvalitnější eco fresh produkty, a proto je interiér řešen pouze v kvalitních přírodních materiálech a nechává vyznít jejich přirozenou podstatu. Materiálová skladba je řešena v přírodním břízovém a dubovém dřevě, porcelánu a vlněném čalounění.

Zvolená barevná paleta interiéru pracuje s jemnými barevnými přechody. Jednotlivé odstíny na sebe plynule navazují, a proto celý interiér vypadá snově a jemně. Křehkost interiéru je podpořena výrazným motivem zvlněné překližky a tvarově navazujícími porcelánovými světly. Zvlněná překližka se v interiéru vyskytuje na několika místech a vytváří motiv proplétání. Drobnější motiv proplétání je aplikován vertikálně na čele obkladu sloupů a ve větším měřítku je horizontálně použitý na předním čele obou barů. Tento motiv vnáší do interiéru něžný až ženský element a evokuje měkkost pleteného svetru.

Výrazným prvkem interiéru jsou IO Studiem navržené lustry vyrobené z bílého porcelánu. Světla jsou zároveň nosičem květin, které díky tomu dostáváme do celé hloubky prostoru. Stínící kalíšek pro umístění světelného zdroje vznikl pomocí dvou identických porcelánových kachlů  přisazených zadní stranou k sobě.  Po otočení kalíšku vzhůru nohama vznikl prostor pro umístění květiny. Pomocí rovného obdélníkového kachle a počtu kalíšku nastavujeme potřebnou délku světla. Porcelán vnáší do prostoru další přírodní a důležitý materiál spojený s gastronomií.

Celý prostor je navržen v jemných barevných krémových valérech (přechodech) tak, aby byl sjednocen. Mezi olivově zelenou výmalbou stěn a světle šedě tónovaným obkladem stěn není kontrastní rozdíl. Jednotlivé prvky mobiliáře spolu barevně ladí a zvolené barvy na sebe plynule navazují. Interiér vypadá jako by byl pod rouškou krémově zbarveného závoje. Židle TON Malme jsou provedeny ve třech barevných odstínech dubu. Jsou černě a světle šedě mořené či ponechány v přírodní zlaté barvě. Stolky TON Slit jsou provedeny v přírodní zlaté barvě dubu. Ostatní mobiliář je navržen IO Studiem a je proveden z dubového masivu klasickou truhlářskou technologií a je ošetřen přírodním olejem, aby prostor barevně zateplovali. Obklady sloupu jsou řešeny v světle šedém tónovaném dubu a pletené výplně jsou vytvořený z vlnité a prořezávané bělené břízové překližky. Podlaha je v imitaci tmavě hnědého dřeva.

Barevně sladěný interiér je drobně narušen akcentem červené a zeleno žluté barvy, aby probudil ospalou náladu. Toho osvěžení bylo docíleno červenými el. kabely světel, červeným šitím na čalouněných opěrácích a žluto zeleným mořením na židlích TON Split.

28.02.2017