FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

 

TYPOVÝ INTERIÉR PRO BANKOVNÍ POBOČKY ČSOB

Hlavním cílem interiérového konceptu, který autoři vypracovali jako opakovatelný model jakýchkoliv rozměrů a dispozice, bylo vytvořit volný a neformální prostor pro klienty banky ČSOB. Základem interiéru je demokraticky otevřený prostor, který jen zdaleka připomíná klasické bankovní pobočky.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, atelier SAD, www.ateliersad.cz)

Klient a úředníci banky stojí proti sobě na stejné úrovni. Prostory pro zaměstnance jsou optimalizovány na minimum ku prospěchu volného pohybu klientů. Společně mohou řešit rychlé operace u dlouhého pultu u zdi, neformálně diskutovat u na míru navrženého stolu se dvěma výškovými úrovněmi nebo spočinout na jednom z mnoha křesel volně rozesetých po prostoru.

 

Pro složitější a delší jednání je určen prosklený transparentní a zároveň soukromý jednací salónek, který je rámován skulpturálně pojatými lamelami z ohýbaného jilmového dřeva. Ty jsou přetočeny tak, že v horizontu lidského oka není vidět dovnitř. Architekti také kladli důraz na lokální kontext a spolupráci s českými tvůrci. Stojací věšáky od designéra Zbyňka Krulicha či porcelán Jiřího Pelcla s akcentem modrého „korporátního“ cibuláku doplňuje nábytek světové značky Vitra. Kreativní skupina OKOLO zase výtvarně pojala prázdné zdi pobočky svým edukativně vizuálním reliéfem odkazujícím vždy ke konkrétní lokalitě.

 

Na realizaci spolupracovali Ing. Tomáš Kalhous, Dipl. Ing. Claudia Schmidt, Ing. arch. Tomáš Kubák, Ing. arch. Peter Panulin, Ing. arch. Vítek Markvart.

13.04.2016