FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I.

FINALISTA KATEGORIE - VEŘEJNÝ INTERIÉR I.

 

ARGENTINSKÁ RESTAURACE GRAN FIERRO

Argentinská restaurace Gran Fierro se nachází ve Voršilské ulici v centru Prahy, ve funkcionalistickém domě obloženém v travertinu. Ochutnat tu lze nejen kuchyni, ale díky stylovému interiéru i celkovou jihoamerickou atmosféru.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dagmar Štěpánová a Ing. arch. Katarína Varsová, Formafatal, www.formafatal.cz)

Majitel Juan Cruz Pacin pochází přímo z Buenos Aires, a jelikož žije již delší dobu v Praze, rozhodl se přenést kousek Argentiny také do srdce Evropy. Jihoamerická kuchyně, vynikající koktejly nebo večery argentinského tanga se zde mísí s barovou atmosférou, kde i DJ má své místo.

 

Od první schůzky s klientem po zahájení zkušebního provozu uběhly přesně tři a půl měsíce, což pochopitelně znamenalo intenzivně strávený čas pro vypracování projektu a realizaci samotnou. Vzhledem k tomu, že již v minulosti byl prostor využíván jako restaurace, tedy i zkolaudován k tomuto účelu, bylo možné celý proces nakonec stihnout v požadovaném termínu. Neméně důležitou roli sehrála i vynikající spolupráce s klientem Juanem. 

 

Architektky prostor koncipovaly do dvou hlavních částí, které mají různé výškové úrovně. Prosvětlené části u vstupu dominuje centrálně umístěný bar, v zadní části se rozprostírá intimnější prostor s jídelními stoly, chill-out zónou s posezením v křeslech a salónek. Současně ale v prostoru 210 m2 již od vstupu prohlédnete až do kuchyně na šéfkuchaře. Vše pak propojují dřevěné patinované stoly, policové systémy z kovového roxorového drátu a čalounění z kůže s detaily z pravých argentinských pásků.

 

Veškerý atypový nábytek, elharová svítidla s barevně laděným gradientem a podsvícené kravičky byly navrženy na míru. Motiv kravičky se navíc decentně propsal do grafických materiálů restaurace. Kombinace industriálních a retro prvků s nádechem Jižní Ameriky tak nechala vzniknout prostoru, který stojí za to ochutnat.

 

Adresa:

Gran Fierro

Voršilská 138/14, Praha

 

 

Formafatal je tým kamarádů – architektů, designérů a scénografů. Jsme kreativní studio zabývající se architekturou, návrhy interiérů, výstavními instalacemi a produktovým designem. Studio Formafatal založila architektka Dagmar Štěpánová a tým studia nyní tvoří Dagmar společně s Katarínou, Martinou, Denisou, Karlem a Janem. Vytváříme veřejné prostory, ve kterých se lidé cítí jako doma, a domovy, které jsou šité klientům na míru. Ke všem projektům přistupujeme s důrazem na konkrétní lidské potřeby. Individuální přístup u každého projektu zakládáme na vzájemném porozumění s klientem, nadšení, přirozené spolupráci a jednotných koncepčních řešeních. Projekty řešíme komplexně od kreativního konceptu až po realizaci, s důrazem na detail. Kromě vášně pro design a tvůrčí procesy nás baví cestování, neradi se necháváme zklamávat jídlem, milujeme pohyb, potřebujeme svobodu a hudbu si pouštíme hodně hlasitě. Zájmů máme tolik, že nám na to naše životy nestačí. 

13.04.2016