DŘEVOSTAVBA NA KRAJI LUŽNÍCH LESŮ, BRATISLAVA
Dispozice domu je rozdělena do dvou podlaží. Strohá geometrie s pravoúhlými liniemi nábytku a prostorové bílé struktury probíhají interiérem a tím celý prostor sjednocují. Současně umožňují vytvořit čistou plochu pro všechny důležité předměty každodenní potřeby, které jednotlivé místnosti neruší, ale přirozeně zabydlují.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Frank, ESPRIINTERIER s.r.o., www.deconcept.cz)

MOTTO:

,,….nevytváříme strohé a chladné prostory, ale snažíme se tvořit příjemné prostředí pro jejich uživatele, ve kterém jejich životy a předměty nejsou navíc, ,ale těší se ze svého vzájemného souladu.“

Lužní lesy, rybníky, surová krajina vzrostlých stromů, příroda a v ni lokalita rodinných domů, všechny v jednotném stylu.

Přírodní patina dřevěných obkladů fasád, černé rámy na velkoformátových oknech, bílé detaily v omítce.

Stereotyp, který se na všech domech opakuje, je stále přítomný v pohledech z každé místnosti inte­riéru do okolí a ovlivňuje barevné a materiálové schéma interiéru.

To je klidné, monochromně barevné, kdy základem je bílá barva a její odstíny na materiálově různorodých plochách.

STYL

Strohá geometrie s pravoúhlými liniemi nábytku a prostorové bílé struktury probíhají interiérem a tím celý prostor sjednocují.

Současně umožňují vytvořit čistou plochu pro všechny důležité předměty každodenní potřeby, které jednotlivé místnosti neruší, ale přirozeně zabydlují.

Ať už to jsou police ve strohé nerezové kuchyni, kde pak přirozeně vynikají jednotlivé kusy pro stolování. Nebo jednoduché kvádry nábytku v koupelně, kde na mramorových prkýnkách stojí seřazené kosmetické potřeby. Prostě nábytek vytváří čistý podklad, na kterém vynikají potřeby každodenního života, které vnáší do prostoru přirozenou zabydlenost a útulnost.

BAREVNOST, MATERÁLY

Bílá barva je použita v mnoha odstínech a strukturách na dřevěných olejovaných podlahách, na hrubě drásaném dubovém nábytku nebo bílém mramorovém obkladu a prochází interiérem i na textilu - bílý len na povlečení a závěsech. To vše v kombinaci s detaily z hrubého starého dřeva. Všechny možné odstíny starého dřeva pres šedou a béžovou, jejich mísení vytváří klidný základ pro okenní obrazy.

Použití bílé barvy současně umožňuje odraz světla, které se tlačí dovnitř skrz vzrostlé koruny stromů okolního lesa.

Dřevo je použito v kombinaci s bílým mramorem na obkladech koupelen, části kuchyně a vstupu.

Jako doplňkový materiál je zvolen stříbrný nebo zlatý kov. Nerezová kuchyň jako prosvětlující kry­stal v prostoru. Mosazné kousky volně plující v místnostech.

Dům je postaven technologii montovaných dřevěných sendvičových panelů. Jednotlivé dřevěné díly jsou přiznané na stropě druhého podlaží, kde jsou pro sjednocení s ostatním prostorem znovu natřeny bílou lazurou.

Interiér balancuje na hranici strohosti v použitém tvarosloví nábytku, ale v propojení se všemi ostatními vlivy má pro své uživatele vytvořit prostředí pro vlídný a útulný každodenní rodinný život.

DISPOZICE

Dispozice domu je rozdělena do dvou podlaží.

Vstupní hala, která je otevřena prosklenou stěnou do krytého stání pro dva vozy, je také propoje­na se dvěmi prostornými šatnami. V přízemí se středem domu táhne podélná komunikační zóna se schodištěm, odkud je vstup do wellness místnosti se saunou a do pracovny, sloužící také jako hostovský pokoj.

V čele dispozice je jeden velký obytný prostor, který je svým částečně zvýšeným stropem rozdě­len na dvě části. Nižší s kuchyní a jídelnou, vyšší s obývacím pokojem s krbem a s přístupem na obytnou terasu s bazénem.

Kuchyň je svým řešením pomyslně rozdělena na dvě části. Varná část je orientovaná ostrůvkem směrem do jídelny a příprava se dřezem směrem ke zdi a do prostoru pod schodištěm.

Ve druhém podlaží se nachází tři ložnice, šatna a dvě koupelny.

30.03.2017

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše