EXKLUZIVNÍ BYT SE SAUNOU, PRAHA

EXKLUZIVNÍ BYT SE SAUNOU, PRAHA

 

Nájemní komplex Luka Living nabízí 215 bytů, obchodní plochy, restaurace, wellness a podzemní parkování. Prezentovaný byt se nachází na nároží ve třetím podlaží. K jeho atraktivitě velkou mírou přispívá velkorysá koupelna se saunou a oknem. Interiér rozčleněný na funkční jednotky architekti sjednotili podlahou, barvami stěn a textiliemi.

(kategorie: novostavba; autor: Ing. arch. David Chromík, Ing. arch. Jiří Brož, Ing. arch. Lenka Chromíková, Ing. arch. Darina Jasanská, Ing. arch. Irma Konečná, Ing. arch. Petr Vojáček, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz; přihlašovatel: LUKA RESIDENTIAL s.r.o., www.lukaliving.cz)

Naše spolupráce s investorem na výstavbě nájemního komplexu Luka Living začala v roce 2014, kdy jsme po výhře v architektonické soutěži začali s projekcí celého komplexu, velikosti 24000 m2, který zahrnuje 215 bytů k pronájmu, obchodní plochy, restaurace, wellness a podzemní parkování. Projekt respektoval platné územní rozhodnutí, vypracované pro jiného zadavatele. V návrhu jsme se vypořádali s nestandardními terasovými byty a s náročnou různorodou skladbou bytů dle požadavků investora. Po rekordně rychlém získání stavebního povolení mohl investor započít výstavbu a my jsme vedle prováděcí dokumentace řešili i návrh interiérů jednotlivých bytů. Kvůli výše uvedeným faktorům bylo vyspecifikováno 60 typů bytů, které jsme postupně designovali.

Apartmán 309 je situovaný na nároží ve třetím podlaží Luka Living. Jedná se o dvoupokojový byt s kuchyní v rámci obytného prostoru. Francouzská okna a průběžný balkon poskytují výhled do okolí. K atraktivitě apartmánu velkou mírou přispívá velkorysá koupelna se saunou a oknem. Naší snahou bylo prostor rozčleněný na funkční jednotky scelit použitím jednotící podlahy a jemných barev stěn a závěsů. Takto sladěný základ jsme doplnili dřevěnými prvky v bílé a wengue barvě a textilními doplňky – potah sedačky, židle v barvě tyrkys a hořčicové žluté, barevný nátěr stěny v ložnici.

Kuchyně, vestavěná do niky, je bílé barvy a pohledově zapadá do materiálu stěn.

Koupelně dominuje samostatně stojící vana. Zde jsme použili keramický obklad a dlažbu v betonovém vzhledu.  Stěnu s umyvadlovým pultem jsme zdůraznili perleťově černou skleněnou mozaikou. Pult je doplněný koupelnovým nábytkem v jednotící bílé barvě. Prostor sauny je od koupelny oddělený skleněnou příčkou a dveřmi.

Večerní atmosféru mimo bodových světýlek a lamp dotváří i nepřímé osvětlení lineárními led pásky s difusorem integrované nad prostor kuchyňského koutu.

28.02.2019