Pracující dámu v důchodovém věku oslovil nový byt s velkou terasou v rezidenčním domě. Interiér byl navržen tak, aby přenesl ještě více zeleně do hlavního obytného prostoru. Vzniklo elegantní útočiště s nadčasovým designem i uspořádáním, které trvale obývají dvě osoby. Zrcadla jsou v bytě všudypřítomná, malé pokoje opticky zvětšují, velké místnosti propojují.

Majitelku, pracující dámu důchodového věku, oslovil byt v rezidenčním domě svou velkou terasou s pohledem do zeleně. V rámci návrhu interiéru si majitelka přála podpořit kontakt s exteriérem a vtáhnout zeleň do hlavního obytného prostoru. Byt se současně měl stát centrem pro setkávání s dcerou a dospívající vnučkou, být příjemným prostředím pro všechny generace. Vybavení bytu mělo být elegantní a nadčasové v uspořádání, materiálu i barvě.  Dlouhodobě je byt obývaný dvěma osobami. 
V rámci dispozice nedošlo k zásadním úpravám, zachovány zůstaly dva pokoje – ložnice a pokoj pro hosty/šatna a hlavní obytný prostor propojený s kuchyní. Zcela nově byla řešena koupelna s wc. Zásadní byla dispozice hlavního obytného prostoru, ve které zvítězila varianta se sedací soupravou obrácenou zády a bokem k terase. Naproti oknům se nachází kompaktní nábytková stěna s televizí, jejíž součástí jsou dvě skleněné vitríny se zrcadlovými zády a boky. Obdobná vitrína je součástí kuchyňské linky. Tyto prvky ze skla a zrcadel do sebe vtahují své okolí – stromy a nebe exteriéru, zeleň mechů na kratší stěně obývacího pokoje, ale propojují i prostor mezi obývacím pokojem a kuchyní. Návrh a realizace vitrín byl i technickou výzvou v rámci interiéru. 
Zrcadlové plochy se opakují v celém bytě průběžně, od designových zrcadel po zrcadla jako součást nábytku. Malé pokoje zrcadla rozšiřují, velké místnosti propojují. Zrcadla také vtahují přirozené denní světlo hlouběji do interiéru. A v neposlední řade, zrcadla znásobují požadavky investorky na dekor. Samy ho nesou zdobnými rámy a v odrazu násobí použití stříbřitých stěrek a tapet. 
Hlavní materiály v interiéru využívají efekty přírodních povrchů – žuly a dubové dýhy na podlaze i nábytku. Doplňující barvou je bílá v matném laku a odstíny bílé až béžové na sedacích prvcích. Důležitým prvkem se stalo také světlo v různých podobách. Vitríny, rampy podhledů i nábytek jsou podsvíceny led pásky, každé místnosti pak dominuje svítidlo italského designu nebo z českého křišťálu. 

03.03.2020

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše