Pracující dámu v důchodovém věku oslovil nový byt s velkou terasou v rezidenčním domě. Interiér byl navržen tak, aby přenesl ještě více zeleně do hlavního obytného prostoru. Vzniklo elegantní útočiště s nadčasovým designem i uspořádáním, které trvale obývají dvě osoby. Zrcadla jsou v bytě všudypřítomná, malé pokoje opticky zvětšují, velké místnosti propojují.

Majitelku, pracující dámu důchodového věku, oslovil byt v rezidenčním domě svou velkou terasou s pohledem do zeleně. V rámci návrhu interiéru si majitelka přála podpořit kontakt s exteriérem a vtáhnout zeleň do hlavního obytného prostoru. Byt se současně měl stát centrem pro setkávání s dcerou a dospívající vnučkou, být příjemným prostředím pro všechny generace. Vybavení bytu mělo být elegantní a nadčasové v uspořádání, materiálu i barvě.  Dlouhodobě je byt obývaný dvěma osobami. 
V rámci dispozice nedošlo k zásadním úpravám, zachovány zůstaly dva pokoje – ložnice a pokoj pro hosty/šatna a hlavní obytný prostor propojený s kuchyní. Zcela nově byla řešena koupelna s wc. Zásadní byla dispozice hlavního obytného prostoru, ve které zvítězila varianta se sedací soupravou obrácenou zády a bokem k terase. Naproti oknům se nachází kompaktní nábytková stěna s televizí, jejíž součástí jsou dvě skleněné vitríny se zrcadlovými zády a boky. Obdobná vitrína je součástí kuchyňské linky. Tyto prvky ze skla a zrcadel do sebe vtahují své okolí – stromy a nebe exteriéru, zeleň mechů na kratší stěně obývacího pokoje, ale propojují i prostor mezi obývacím pokojem a kuchyní. Návrh a realizace vitrín byl i technickou výzvou v rámci interiéru. 
Zrcadlové plochy se opakují v celém bytě průběžně, od designových zrcadel po zrcadla jako součást nábytku. Malé pokoje zrcadla rozšiřují, velké místnosti propojují. Zrcadla také vtahují přirozené denní světlo hlouběji do interiéru. A v neposlední řade, zrcadla znásobují požadavky investorky na dekor. Samy ho nesou zdobnými rámy a v odrazu násobí použití stříbřitých stěrek a tapet. 
Hlavní materiály v interiéru využívají efekty přírodních povrchů – žuly a dubové dýhy na podlaze i nábytku. Doplňující barvou je bílá v matném laku a odstíny bílé až béžové na sedacích prvcích. Důležitým prvkem se stalo také světlo v různých podobách. Vitríny, rampy podhledů i nábytek jsou podsvíceny led pásky, každé místnosti pak dominuje svítidlo italského designu nebo z českého křišťálu. 

03.03.2020

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše