DŮM S TERASOU A ZAHRADOU NA OKRAJI PRAHY

DŮM S TERASOU A ZAHRADOU NA OKRAJI PRAHY

 

Interiér novostavby rodinného domu s útulnou terasou a velkou zahradou s bazénem je navržen jako elegantní bydlení pro rodiče, jejichž děti se již osamostatnily. Důležitý v návrhu byl komfort bydlení, soukromí majitelů a variabilita volby osvětlení v každé místnosti. Přáním investorů byla také jednoduchá údržba interiéru.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: MgA. Petra Vasquez, www.petravasquez.cz)

Interiér novostavby rodinného domu s útulnou terasou a velkou zahradou s bazénem jako elegantní bydlení pro rodiče, jejichž děti se již osamostatnily. V návrhu jsem se soustředila na komfort bydlení, soukromí majitelů a variabilitu volby osvětlení v každé místnosti.

Dům je postaven na okraji Prahy v klidné vilové zástavbě a pro pohodlné užívání je vybaven podlahovým vytápěním, elektrickými žaluziemi a automatizovanou markýzou. Interiér je navržen v klidných harmonických odstínech, užitná plocha domu je 114 m2.

Přáním investorů byla jednoduchá údržba interiéru, jelikož na návštěvě často pobývají vnoučata, v domě s majiteli žije pes a z hlavního obytného prostoru je přímý vstup na terasu i do zahrady. Proto je v přízemním podlaží jednotně použita velkoformátová dlažba a její lapovaný povrch interiér jemně prosvětluje. Dlažba je, vzhledem k asymetričnosti půdorysu, položena diagonálně a vytváří nevtíravý dojem pohybu v interiéru.

Dominantním prvkem přízemí domu je centrálně umístěný krb obložený antracitovou kamennou dýhou. Přilehlou lavici s úložným prostorem si oblíbila hlavně vnoučata, v nábytkové sestavě je za sklopnými dvířky umístěn osvětlený bar. Veškerý nábytek v domě je navržen a zhotoven na míru z odolných a snadno udržovatelných materiálů, které dodala firma Vešo-laminart s.r.o.  V kombinaci s lakovaným nábytkem jsem použila sametově matný, bezotiskový laminát nano-tech Fenix NTM v kávovém odstínu (výrobce Arpa Industriale), dýhu na HPL značky Formica a dubový masiv s matnou olejovou úpravou. 

Stěny v přízemí jsou opatřeny odolnou stěrkou Magic Touch Pearl v sametovém povrchu s perleťovým odleskem. Dveře do komory, situované pod dubovým schodištěm, jsou v ploše stěny osazeny do skryté zárubně a pro nenápadný dojem taktéž pojednány stěrkou.

V koupelnách, stejně jako v hlavním obytném prostoru, jsem použila velkoformátovou dlažbu Melt z dílny italského výrobce Iris v kombinaci odstínů ivory a greige, v povrchových úpravách mat a lappato. Nádherná kresba dlaždic vyniká zejména v matném provedení podlahy a sprchového koutu typu walk-in ve 2.podlaží. Koupelna s asymetrickou vanou slouží majitelům primárně k relaxaci. Obě niky, okraj vany i stropní podhled jsou příjemně podsvíceny v několika světelných režimech. Koupelnový nábytek i umyvadlo z umělého kamene byly vyrobeny na zakázku.

Hostinský pokoj slouží současně jako pracovna majitelů domu, prostorná ložnice je vybavena šatnou i toaletkou se zrcadlem.

04.03.2020