DŮM S NÁBYTKEM A DVEŘMI OD JEDNOHO VÝROBCE

DŮM S NÁBYTKEM A DVEŘMI OD JEDNOHO VÝROBCE

 

Investoři často vyžadují vnitřní vybavení interiéru kompletně na míru a ideálně od jednoho dodavatele, který dokáže vymyslet koncept interiéru tak, aby vše ladilo do jednoho celku. Jako když skládáte puzzle, vše do posledního dílku musí sedět. Stejné řešení zvolila mladá rodina z jižních Čech.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Radim Zálešák, DiS., HANÁK NÁBYTEK a. s., www.hanak-nabytek.cz)

Právě takové zakázky realizuje i firma Hanák nábytek. Její zákazníci už dávno nechodí pouze pro známé kuchyně, ale kupují další nábytek pro všechny nebo pro více prostor v domě. Velká část zakázek začíná už jejich interiérovými dveřmi. Představíme vám právě takovou typickou realizaci – dům mladé rodiny z jižních Čech, která se nadchla jak pro nábytek Hanák, tak pro dveře stejné značky.

„Klient, jehož nový rodinný dům jsme vybavovali, se už v úvodu nadchl pro interiérové dveře Hanák. Měli jsme tu výhodu, že jsme budoucí interiér řešili už od projektu, kdy nebylo na stavbě ještě ani kopnuto do základu. Nebyli jsme svázáni pevnou dispozicí a pevnými instalacemi. Vše se dalo uzpůsobit ideální představě o vzhledu a funkci,“ popisuje počátky zakázky architekt Radim Zálešák. Klienti měli jasnou představu o stylu a materiálech jak pro nábytek, tak pro podlahy a okna. Nábytek Hanák byl navržen pro spojený prostor kuchyně, jídelny a obýváku, dále byly dodány šatní skříně a nábytek pro předsíň. Interiérové dveře jsou v modelu Millenium v nevšedním odstínu Vuitton S32M v matném provedení.

„V kuchyni, která je v modelu Elite, si majitelka přála ostrůvek, kde by vařila s výhledem do celého prostoru. Zóna pro mytí nádobí je zase v místě okna s výhledem do přírody. U bloku vysokých skříní jsme například řešili, aby skříně po strop nevypadaly z pohledu z obýváku moc mohutně a výrazně. Proto jsme nechali vyzdít příčku, do které jsme zakomponovali niku pro dekorace,“ vysvětluje zvolenou ergonomii a další zajímavosti pan Zálešák.

Zvoleným materiálem byl bílý lak ve vysokém lesku v kombinaci s dýhou makasar. Jde o trend odpovídající době, klienti skutečně často sahají po kombinaci s dýhou, resp. dřevodekorem.

„Klienti si přáli mimo jiné vymezit jednotlivé části spojeného prostoru, aby bylo patrné, kde začínají a kde končí. Kuchyni od jídelny pomyslně předěluje ostrůvek. Pozice jídelního stolu byla od počátku jasná, a to v rohu, kde jsou okna s výhledem do klidné přírody. Mezi jídelnou a obývákem jsme zase vymysleli funkční příčku z nábytku. V horní části jsou zapuštěné květiny, které prostor zútulní, a ve spodní části je skryt užitečný úložný prostor.“

Nábytek pro obývací prostor je velmi jednoduchý. Dominantní je velká sedací souprava a pak už se zde nachází pouze TV skříňka a konferenční stolek na míru v identických materiálech. Obývací část doladilo i osvětlení zapuštěné do sníženého sádrokartonového stropu.

„Co se týče interiérových dveří, v celém domě byla použita bílá dlažba a bílá výmalba zdí, což nás navádělo použít nějaký výraznější dekor dveří, který bude přibližně barevně ladit se zvolenou dýhou. V chodbě je celkem sedm dveří a bylo zde potřeba zkombinovat klasický styl otevírání s reverzním, aby finální vzhled byl všude stejný,“ uzavírá popis prací na interiéru architekt. 

10.03.2016