Zahraniční majitel oslovil architekta, aby pro něj navrhl interiér prostorného bytu s terasou. Požadoval vkusný interiér podtržený designovými solitéry, kvalitní nadčasové materiály a dobře odvedenou řemeslnou práci. Architekt navrhl byt v odstínech hnědé v kombinaci s bílou. Dřevěné plochy se umně střídají s italským travertínem a klasickými obklady.

Majitel je zahraniční klient,vysoce postavený manager nadnárodní firmy,působící v ČR. Klient má velmi vytříbený vkus na design a zcela jasné představy o bydlení v tomto konkrétním prostoru. Měly to být příjemné, zabydlené, ale zcela funkční prostory určené k bydlení. Majitel po několika sezeních dal autorovi volné ruce. “Nikdy se již k danému tématu nevracel a byl s rozhodnutím spokojen, to není jednoduché, bylo to pro nás inspirativní,” říká autor. Byl zde velký tlak na precizní řemeslné zpracování, protože na projektu byly použity např. zapuštěné bezrámečková světla, byl zde užit speciální sdk profil na stropním zrcadle s led profily. V kuchyni je užita jako hlavní světlo pnutá folii (vecta), toto světlo s inverzní charakteristikou jeho šíření je do tohoto prostoru ideální, nevznikají pak stíny. V koupelnách je spára 1 mm spáru atd. Nelehkým úkolem bylo také užití a ukotvení nastavitelné hliníkové pergoly na terase s opravdu velkým konzolovitým vyložením tak, aby uživateli poskytovala adekvátní zastínění, na toto autoři zpracovávali model oslunění.

Použité materiály:        

Třívrstvá dyhovaná podlaha kahrs,povrch lak matný

Keramické dlažba/obklady porcelanosa

Zařizovací předměty catalano

Nábytek lak lesk/dyha ořech uv lak polomat/lakované sklo

Obklad stěn italský travertin

Posuvné stěny kalené sklo,nerezové kování

Osvětlení artemide,deltalight,foscarini,pnutá folie vecta

Jídelní stůl deska corian,nohy dyha ořech

Postel miotto

Terasa umělé dřevo,zábradlí lepené sklo,odstín zelené

Hliníková pergola evo

Kuchyně pd technistone

Spotřebiče miele

Podlahové vytápění

02.03.2017

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše