CYKLISTICKÝ KLUB BIKECLINIC CAFÉ

CYKLISTICKÝ KLUB BIKECLINIC CAFÉ

 

Zadáním projektu bylo vytvořit v budově bývalé Jednoty cyklistický obchod s kavárnou. Jedna z částí v hlavním prostoru posloužila jako prostor, kde vzniklo nové bistro. Interiér kombinuje přírodní materiály s industriálním vybavením. Kola jsou zavěšená na stěnách na lomených policích a ve volném prostoru jsou nainstalována na kamenech.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jana Šimánková a Ing. arch. Radka Bartošová, MIO ARCHITECTS s.r.o., www.mioarchitects.cz)

Zadáním projektu bylo vytvořit cyklistický obchod s kavárnou v budově bývalé jednoty. Investor je zkušený v provozu cyklistických obchodů a tudíž chtěl zákazníkům umožnit trávit čas při nákupu sportovního vybavení nebo po tréninku, v příjemném prostředí s kvalitními službami.

Díky dispozici obchodu byl prostor na nový způsob využití v podstatě ideální a nemuseli jsme navrhovat žádné velké dispoziční změny. Hlavní prostor je dělen na tři části. Dvě jsou věnované prostoru obchodu s jízdními koly a cyklistickým vybavením a poslední část je vytvořena jako kavárna resp. Bistro. Z této části je přístupná chodba, na kterou navazují zázemí provozu. Zákazník zde může využívat sprchy a šatny před nebo po vyjížďce. Dále je zde přístup do hygienického zázemí pro celý provoz. Při průchodu dlouhou chodbou však návštěvníka provází nástěnná grafika s cyklo příběhem od ilustrátorů Tomski a Polanski.

Celý koncept interiéru Bikeclinic Café je navržen v souzení s přírodou v kombinaci s industriálním vybavením. Z velké části je zde použito masivní dubové dřevo, které na podkladu černé barvy a betonových ploch dává zákazníkovi pocit útulnosti. Atypické prvky kombinují ocelovou konstrukci s dřevěnou výplní a jsou navrženy pro konkrétní vystavované zboží. Neméně důležitou roli zde hraje osvětlení, které musí být funkční a umožňující nasvětlení vystavených kol a vybavení. Liniové osvětlení doplňují industriální lustry a zářivky, které nasvětlují prostor baru a pokladny a odlišují se tak od ostatního vybavení. Hlavním prvkem v prostoru jsou však plochy pro vystavování jízdních kol, které v našem interiéru kombinují nástěnné police lomené ve tvaru hor nebo podstavce s kamenivem umístěné ve volném prostoru, aby zákazník mohl kolo obhlížet ze všech stran.  

03.03.2019