CROSSCAFE KOMUNARDŮ, PRAHA

CROSSCAFE KOMUNARDŮ, PRAHA

 

Holešovický interiér je specifický tím, že oproti designu ostatních kaváren CC byl posunut ještě o kousek dál a nabídl několik nových prvků. Členitý prostor byl sjednocen průhlednou stěnou. Místo klasického sezení byly díky nedostatku prostoru využity parapety výkladců. Kavárna je nasvícena atypickými rámovými svítidly vyrobenými na míru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Lucie Kastnerová, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

Přesvědčili jsme klienta, že bude nutné stávající design interiéru kaváren Crosscafe v tomto konkrétním případě posunout. Vymyslet nějaké nové prvky. Vzhledem k rozsahu dispozice a lokalitě, přinést do interiéru prvky, které sice nebudou drahé, ale obstojí v konkurenci interiéru podobných provozoven.

Kavárna je tvořena dvěma prostory. Zadní prostor je o dva schody výše než přední prostor. Limitní je rozsah technologie vycházející z nabídky produktů kavárny – to má přímý vliv na velikost předního pultu a zápultí. Aby se zadní prostor od předního příliš opticky neoddělovat vymysleli jsme průhlednou zadní stěnu nad zápultím. Stěna je tvořena ocelovou sítí.

Do dispozice naproti pultu se nám již nevešlo sezení, a proto hosté místo na lavicích sedí v ostění výkladců na parapetech.

Hlavní stěna vlevo od pultu je osazena dlouhou čalouněnou lavicí a nad ní je pak dřevěný kazetový obklad s osvětlením. Stejný celkový obklad stěny je použit i v zadním prostoru.

Lavice mají ocelovou nosnou kostru a jsou čalouněné látkou. Obklady stěn jsou kombinací dřevěných a keramických obkladů.

Prostor je nasvětlen atypickými, na míru vyráběnými rámovými svítidly s led páskem. Atypická jsou též svítidla ve výkladcích, kde je použit princip rámečku se žárovkou.

Židle jsou typové – TON, křesílko je pak designované přímo pro koncept Crosscafe.

Inovaticních prvků je hned několik – kombinace dřevěných obkladů s keramickými. Atypická svítidla. Používaní ocelových sítí na oddělení prostor a jako podklad pro zavěšení polic na reklamní předměty. Inovativní a pro koncept Crosscafe je i použitá kombinace barevnosti u židliček a barovek TON.

29.02.2020