COUNTRY DŮM VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH

COUNTRY DŮM VE VÝCHODNÍCH ČECHÁCH

 

Dlouholetým přáním investora bylo mít domov, který by dokonale splynul s okolním prostředím a přírodou. Domov, kde by byl čas a příležitost vnímat okolí se vším co nabízí. Moderní interiér s nepřehlédnutelnými stylovými dekoracemi umocňuje nadčasovost této usedlosti. Hlavní roli zde hrají dřevo a kámen.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Vladimír Slavíček, ORIGINAL INTERIER, STAVBY s.r.o., www.originalinterier.cz)

Louka a koně, to je místo kde se začal před několika měsíci rodit návrh domu, který by měl sloužit pro rodinu s dětmi. Dlouholetým přáním investora bylo mít domov, který by dokonale splynul s okolním prostředím a přírodou. Domov, kde by byl čas a příležitost vnímat okolí se vším co nabízí, klidným a přirozeným způsobem.

Dřevo a kámen, jako stěžejní a neměnné prvky v této realizaci, podporují nadčasovost stavby a příjemné prostředí. Cílem bylo použít materiály přírodní, nové i ty mnohaleté a přijmout je tak, jak byly stvořeny.

Celá novostavba je navržena v tradičním stylu za použití nejmodernějších technologií a nabízí vysoký komfort od zateplení pláště budovy, až po nejnovější inteligentní systémy pro domácnost.

Osvětlení je rozděleno do několika zón, dle potřeb daného prostoru. Zvláště nepřímé a orientační osvětlení navodí v domě vyjímečnou atmosféru.

Samostatnou kapitolou bylo navržení povrchů a jejich zpracování, dále nábytku včetně projektu kuchyně.

Voda a oheň, jsou důležitou součástí také tohoto projektu. Na venkovní terasu navazují dvě jezera, včetně větší části pro plavání. Srdcem domu je atypický průhledový krb vyzděný z přírodního kamene.

Interier doplňují ručně zpracované omítky z přírodních materiálů a prostorové prvky z přírodní oceli.

Prostor a radost, si člověk nejlépe uvědomí, když kolem něj běhají v domě děti,  které se si dokáží obyčejným a jejich vlastním způsobem tento domov opravdu užít.

“ Tento projekt byl realizován generální dodávkou, od návrhu až po realizaci díla společností Original interier, Stavby s.r.o. Velké díky patří investorovi a také všem, kteří se podíleli na zpracování od jednoduchých detailů stavby až po ty nejnáročnější řešení částí domu,” dodává autor návrhu.

05.03.2017