BYT V REZIDENČNÍ ČTVRTI, PRAHA

BYT V REZIDENČNÍ ČTVRTI, PRAHA

 

Byt na Břevnově je navržen jako pohodlné a prostorné bydlení. Důležité zde bylo propojení interiéru se zahradou, a tím umožnit život ve městě s kvalitou žití jako v rodinném domě. Interiér v kombinaci teplých tónů a povrchů, dřeva a stěrek je harmonicky doplněn kvalitní velkoplošnou keramikou, která imituje stěrku a kámen.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Michal Kunc a Jana Šandallová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, www.atelierkunc.com)

Byt na Břevnově je navržen jako pohodlné a prostorné bydlení. Hlavním cílem bylo plynulé propojení interiéru se zahradou a tím umožnit život ve městě s kvalitou žití jako v rodinném domě. Interiér má celkových 240 m2, tři pokoje a velký obývací prostor. Ten je propojený s kuchyňským koutem a velkými okny se otevírá do velké zahrady. Během realizace, jsme byli nuceni byt vybourat na cihlu, navrhnout a zrealizovat znovu. Developer totiž navrhl pro byt této velikosti a kategorie pouze jednu koupelnu. Po našem zásahu má byt již koupelny dvě. 

V bytě na Břevnově jsme použili kombinaci přírodních teplých tónů a povrchů, dřeva, stěrek. Interiér jsme harmonicky doplnili kvalitní velkoplošnou keramikou imitující stěrku a kámen. Vše je doladěné černými detaily na bateriích a doplňcích v koupelnách. Investoři jsou vášniví cestovatelé, a proto je byt navržen v městském stylu s doplňky odkazujícími na cestování – například velké fotografie a grafiky. Součástí jsou i etno doplňky – stoličky a lavičky vyrobené z ostařeného jilmového dřeva a kusové koberce v béžových tónech. Byt svým designem doplňuje a připomíná život svých majitelů.

Tento velice zajímavý projekt byl opravdu inspirujícím procesem s krásným výsledkem. Navrhnout a realizovat byt o velikosti většího domu i se zahradou uprostřed rezidenční části Břevnova bylo unikátní. To vše navíc pro klienta znalého světové architektury. Děkujeme za tuto příležitost.

03.03.2020