VILADOMY ŠÁRECKÝ DVŮR, PRAHA

VILADOMY ŠÁRECKÝ DVŮR, PRAHA

 

Srdcem komplexu je půvabná barokní budova, jejíž nádvoří lemuje pětice nově postavených viladomů. Elegantní, prostorné a pohodlné bydlení. To bylo heslo a zároveň zadání pro řešení interiéru vzorového bytu. Uspořádání interiéru maximálně podtrhuje volnost a vzdušnost prostoru a koresponduje s nadčasových řešením celého projektu.

(kategorie: novostavba; autor: Radek Krčil, ATELIER MANUALL s.r.o., www.manuall.co; přihlašovatel: CRESTYL REAL ESTATE, s.r.o., www.crestyl.com)

Šárecký dvůr nabízí prémiové byty v atraktivním rezidenčním parku. Srdcem celého komplexu je půvabná barokní budova, jejíž nádvoří lemuje pětice nově postavených viladomů. Z reprezentativních penthousů a dalších bytů v horních podlažích viladomů se otevírají poutavé výhledy na klidnou hladinu vodní nádrže Džbán a zeleň Šáreckého údolí. Bezpečí a soukromí rezidentů zajišťuje recepce, kamerový systém a zrekonstruovaná původní zeď, nyní památkově chráněná, která se vine kolem celého areálu.

Elegantní, prostorné, pohodlné bydlení. Toto heslo bylo zároveň zadáním pro řešení interiéru vzorového bytu viladomu B developerského projektu Šárecký dvůr.

Vybavení vzorového bytu vyšlo z rukou společnosti Atelier Manuall, která realizovaný interiér zařídila současným designovým nábytkem od firem Molteni&C, Tribú, Alias ale i nábytkem zhotoveným na míru.  Uspořádání interiéru maximálně podtrhuje volnost a vzdušnost prostoru, které koresponduje s nadčasovým řešení celého projektu. Použití vybraných prvků, měkkého polstrování a tlumených materiálů, uměleckých děl dodává celému bytu elegantní a osobitý styl. Nemalou měrou tento cíl podpořila nebývalá výška stopů, velkorysé velkoformátové prosklení a optické propojení s exteriérem.

Prostorové uspořádání bytu zahrnuje obývací pokoj s kuchyní (61,7m2), dvě ložnice (celkem 18,8m2), koupelny s WC a samostatné WC (celkem  15,3 m2), vstupní  halu (12,9 m2), komory (celkem 5,7 m2). Dva balkóny mají 7,7 a 7,7 m2. Celková plocha bytu je 149,3 m2.

Byt i komplex samotný převyšuje běžný standard na trhu: vstup na terasy a balkony přes velkoformátové posuvné dveře, stínění venkovními hliníkovým žaluziemi, klimatizace v každém bytě, dřevěné podlahy s nášlapnou vrstvou z běleného dubu, luxusně vybavená koupelny.

Řešení celého komplexu splňuje nejen funkční, ale i estetické nároky nejnáročnějších klientů.

28.02.2019