BYT S VÝHLEDEM

BYT S VÝHLEDEM

 

Klienti jsou vášnivými čtenáři, rádi tráví čas u jídelního stolu, třeba se sklenkou vína v ruce. Rádi hostí návštěvy, někdy velmi početné. Autorky se snažily provzdušnit interiér bytu a vytvořit dostatek prostoru pro všechny členy rodiny, pro návštěvy i pro knihy. Jemné zelené tóny v bytě podporují klidovou atmosféru celého místa.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lucia Horkavá, Ing. arch. Tereza Stambolijská, MgA. Aleksandra Sikora, NOJA, www.nojaatelier.cz)

Naši klienti rádi čtou, povídají si a tráví čas u jídelního stolu, třeba se sklenkou vína v ruce. Rádi hostí návštěvy, někdy i dost početné. Snažily jsme se tedy byt provzdušnit a vytvořit dostatek prostoru pro všechny členy rodiny, pro návštěvníky i pro knihy. 

Stávající dispozici jsme vyčistily a zachovaly jen obvodové stěny. Obývací pokoj je nově propojený s kuchyní, čímž obě místnosti získaly více světla. Box z březové dýhy, umístěný zhruba uprostřed bytu, skrývá úložné prostory. Klidovou atmosféru celého místa podporuje jemně zelený tón na plochách kuchyňské linky, v podobném duchu jsme vybíraly i doplňkové předměty. Dětskému pokoji dominuje modrý psací stůl, jehož součástí jsou schůdky na balkón, šuplíky i výsuvný domeček na hraní. Myslely jsme i na příchozí – pod rohovým oknem v obývacím pokoji se táhne dlouhá lavice, která na konci plynule přechází v sezení u jídelního stolu.

Byt nyní nabízí mnoho možností, jak trávit čas společně i ve větší skupině lidí, zároveň v něm vznikla i zákoutí, která obyvatelům umožní užít si chvíli nerušeného klidu, třeba s knihou či při pohledu z okna.

05.03.2020