BYT NAD ŘEKOU, PRAHA

BYT NAD ŘEKOU, PRAHA

 

Jednotícím prvkem interiéru bytu na břehu Vltavy je téma vody, slunce a přírody, které se prolíná celým bytem v různých detailech. Barva vody a mořské hlubiny je použita na výmalbě v kuchyňské části, barvě sedací soupravy, tapety a koberce. Majitelka si přála byt s ženskou atmosférou, co nejvíce prostoru a dřez na kuchyňském ostrůvku.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Martina Lessnerová a Lucia Šedivá, DETRIKO INTERIÉROVÝ DESIGN, www.detriko.cz)

Byt 2+kk (obývací pokoj s kuchyní a jídelním sezením, ložnice, předsíň, koupelna s WC, komora) o celkové rozloze 54 m2 se nachází v novostavbě bytového domu v Praze na břehu Vltavy.

Byt nechala majitelka postavit tzv. ve standardu, bylo nutné se přizpůsobit dekoru podlahy, dveří, dispozice koupelny a obkladům a dlažbě v koupelně. Majitelka souhlasila se stavebnímu úpravami: vybouraly jsme příčku mezi kuchyní a komorou, což nám umožnilo komoru rozšířit natolik, aby se sem kromě velké úložné skříně vešla pračka a sušička, a tím se nám „uvolnilo“ místo v kuchyni. Provedly jsme úpravu umístění některých zásuvek, vývod osvětlení a přívodu vody a odpadů pro dřez, pračku a sušičku.

Hlavní požadavky majitelky byly: byt s ženskou atmosférou, co nejvíce úložného prostoru, použít již koupenou sedací soupravu a postel, v kuchyni si přála dispozici navrhnout tak, aby dřez byl umístěn na ostrůvku (aby při práci v kuchyni bylo možné využívat krásného výhledu, který byt nabízí).

Právě požadavek na místění dřezu na ostrůvek byl nejtěžším oříškem – nebylo možné vést trubky podlahou ani zasekat do zdi, proto jsme navrhly nízkou sádrokartonovou přizdívku, která trubky skryla, zároveň jsme horní část této přizdívky využily jako „kapsy“ na šanony.

Jednotícím prvkem interiéru je téma vody, slunce, přírody, které se prolíná celým bytem v různých detailech. Barva vody – mořské hlubiny je použita na výmalbě v kuchyňské části, barvě sedací soupravy, barvě tapety a koberce v předsíni. Tvar světel, nad částí kuchyňského ostrůvku sloužícího jako jídelní stůl, evokuje tvar kapek vody, sedáky barových židlí, stolek u sedací soupravy a přisazená světla v předsíni a koupelně jsou průhledné jak kapky vody. Jako protiklad k chladnější modré jsme zvolily hřejivé sluneční odstíny. Barvu slunce a sluneční paprsky připomíná závěsné světlo v obývací části – dominanta prostoru, dekor na tapetě, subtilní křesílko, koberec v ložnici. Přírodní motivy jsou vidět na tapetách v ložnici, koberci v ložnici, stropním osvětlení v ložnici, rámu zrcadla v předsíni a objevují se i v koupelně.

Na stěnách jsou tapety nebo výmalba. Tapetu v ložnici jsme nechaly vyrobit na míru danému prostoru. V koupelně jsme umístily tapetu formou obrazu na dveře skřínky umístěné nad WC (skřínka zároveň maskuje jinak nevzhledná dvířka k vodoměrům).

Důležitou roly sehrálo hraní si s detaily a osvětlením. Např. přisazená skleněná světla v předsíni při rozsvícení vykreslí na strop ornament, který je shodný jako je vzor použitý zde na tapetě.

Většina nábytku je zhotovena na míru – materiál lamino (výborná údržba) + lamino s dekorem dřeva, který jsme ladily s podlahou.

28.02.2019