BYT KE KRÁTKODOBÝM POBYTŮM TURISTŮ, PRAHA

BYT KE KRÁTKODOBÝM POBYTŮM TURISTŮ, PRAHA

 

Majitel bytu věděl již od samého začátku, že jej bude pronajímat. Záměrem bylo oslovit co nejvíce klientů, a proto designérka vytvořila zajímavý jednoduchý interiér s originální barevností. Nedílnou součástí interiéru je i umění. Byly zde vybrány autorské fotografie Lenky Faltejskové.

(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Jitka Kobzová, AMBIENCE DESIGN s.r.o., www.ambiencedesign.cz)

Majitel bytu o velikosti 2+kk měl už při jeho koupi jasnou představu o tom, jakým způsobem bude byt využívat. Rozhodl se pro krátkodobé pronajímání bytu přes Airbnb.

Ačkoliv je byt v dobře dostupné lokalitě Prahy nejedná se přímo o centrum, kam turisté většinou míří. I z tohoto důvodu musí byt zaujmout na první pohled, aby vynikl mezi čím dál vyšší konkurencí. To byl také důvod, proč se klient rozhodl využít služeb interiérového designera.

Protože se jednalo v podstatě o komerční projekt, braly se v úvahu nejen osobní preference majitele, ale i cílová skupina a konkurenční prostředí. Záměr byl oslovit co nejvíce klientů, čehož chtěli docílit jak originální barevností, tak i čistotou a jednoduchostí řešení prostoru.

Pevně stanovený rozpočet nutil autorku kompenzovat každou větší investici. Prioritou byla vysoce komfortní postel – podle čeho jiného také hodnotit ubytování..

Interiér je určen k ubytování turistů, proto jsme zvolily kontinentální postel hotelového charakteru s vysoce kvalitní matrací. Postel byla vybraná nejen proto, že splňuje požadavky na luxusní spaní, ale zároveň plní i praktickou funkci úložného prostoru (pro uložení náhradních přikrývek).

Aby interiéru dodala na originalitě, navrhla nástěnná dýhovaná čela v dezénu ořech, která byla truhlářem vyrobena na zakázku. Tento prvek považuje společně s výraznou výmalbou, za hlavní poutače celého prostoru. Stejně jako čela postele i noční stolky vychází z autorčina návrhu a dílny jejich skvělých truhlářů.

Aby se v bytě mohly ubytovat další dvě osoby, byla do obývacího pokoje zvolena rozkládací sedačka s lůžkem pro každodenní spaní s kvalitním a lehce ovladatelným rozkladem.

V bytě chyběly větší úložné prostory, proto v ložnici navrhla velkou vestavěnou skříň, kde bude možné uložit jak kufry, tak i oblečení a také i prostředky potřebné pro úklid. Zároveň tam zbyl prostor na malou knihovnu.

Kuchyně není velká, ale zahrnuje vše potřebné. Zajímavým prvkem jsou netypické úchytky z kůže. Protože se celý interiér nese v retro stylu zvolila v tomto duchu i obklad kuchyňské linky.

“Samozřejmostí našich projektů je precizně zpracované okenní stínění. V ložnici jsme zvolily kombinaci závěsu v neprůsvitné variantě tzv. blackout a jemné záclony. V obývací části jsme se rozhodli pro kombinaci jemné záclony a plisé rolety. Materiály jsme vybíraly s ohledem na snadnou údržbu easy care. Nedílnou součástí každého precizního interiéru by mělo být umění. V tomto případě jsme zvolili autorské fotografie Lenky Faltejskové, jejíž originální vidění světa okolo nás dokonale interiér doladí,” říká autorka

05.03.2017