BYT K BRNO

BYT K BRNO

 

Původním záměrem majitelů bylo nabídnout běžný byt k pronájmu. Interiér byl nakonec pojat komplexně a nabídl vyšší standard bydlení. Původní dispozice byla zjednodušena a pocitově propojena do jednoho celku. Bílé plochy jsou kombinovány s přírodními dezény. Dubové lamely na podlaze celý interiér materiálově sjednocují.

(kategorie: novostavba; autor: Ing. arch. Radek Sládeček, www.architekt-sladecek.cz, přihlašovatel: HAGER ELECTRO s.r.o., www.hager.cz)

Předmětem realizace je byt určený k pronájmu v nově budovaném bytovém komplexu. Klient měl poměrně přesnou představu o vybavení a původně se mělo jednat spíše o základní návrh uspořádání. Během diskuze jsme společně došli k závěru, že by bylo zajímavé navrhnout a zařídit byt bez zásadnějších omezení a nabídnout tak pronájem na vyšší úrovni. Díky velmi vstřícnému přístupu architektů projektu, developera i realizační firmy a v neposlední řadě klienta se podařilo v rámci klientských změn zrealizovat návrh bez jakýchkoliv kompromisů.

Původní dispozice s menší vstupní chodbou a samostatnou šatnou přístupnou z ložnice byla zjednodušena. Do bytu se tak nově vstupuje přes prostornou vstupní halu s vestavěnými skříněmi a velkoplošným zrcadlem. Hlavním záměrem bylo propojit pocitově celý byt do spojeného celku. Koupelna včetně navazujících vysokých skříní kuchyňské linky je tak obložena spárovkou a působí jako materiálově odlišný prvek/hmota vložená do spojitého prostoru bytu. Celý byt také sjednocuje strop z pohledového betonu, který byl v průběhu realizace ponechán v tomto pracovním mezistadiu. Původně měl být zaomítaný. Koupelna je přirozeně osvětlena podstropním nadsvětlíkem. Tento prvek zároveň umocňuje propojení pohledového stropu, který viditelně prochází z obytného prostoru do koupelny. U nábytku jsou kombinovány bílé svislé plochy a vodorovné plochy z dubové spárovky. Na podlaze je použitý shodný materiál i formát dubových lamel, celý prostor je tak materiálově maximálně sjednocen. Koncové prvky elektroinstalace jsou použity v řadě Berker R1 v kombinaci bílá a černá dle podkladu, osazené do vícenásobných rámečků, viditelné zásuvky s víčkem. Tyto sestavy tak působí velice čistě a podstatným způsobem dotváří náladu bytu.

03.03.2020