BISTRO FRESHERIE, PRAHA

BISTRO FRESHERIE, PRAHA

 

V rámci pilotního projektu pro budoucí řetězec bister se autoři snažili navrhnout snadno zapamatovatelný interiér, ve kterém se zákazníci po celodenním shonu rádi zastaví a odpočinou si také během pracovního dne. Kromě městského bistra prostor nabízí vlastní pekárnu, cukrárnu a prodejnu italských delikates.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Stanislava Blažková a Ing. Martin Krupauer, A8000 s.r.o., www.a8000.cz)

Bistro Fresherie je pilotní projekt pro budoucí řetězec bister, nový fresh gastronomický koncept s vlastní pekárnou, cukrárnou a prodejnou italských delikates. Svým provozem pokrývají celý den od snídaní až po večeře.

V první realizaci se definoval design pro další restaurace budoucího řetězce - snadno zapamatovatelný, s prvky které se budou v následujících realizacích opakovat, odpovídající gastronomickému konceptu. Design interiéru navozuje příjemnou atmosféru městského bistra, kde je možné si odpočinout během pracovního dne. Tomu odpovídá barevnost a materiálové řešení - jednoduché linie kovových černých prvků jsou doplněny masivním dřevem. Monochromní barevnost dává vyznít živým květinovým instalacím, které jsou součástí designu a významným stylotvorným  prvkem.  Tmavá barevnost stěn společně s vybraným osvětlením navozuje příjemnou atmosféru pro večerní posezení.

Prostorové řešení využívá výrazné prvky dané stavbou a zároveň nabízí více druhů sezení. U velké prosklené plochy je umístěn barový stůl a sezení s výhledem do ulice. Do desky stolu jsou integrovány květinové dekorace. Vyšší stoly s lavicí jsou umístěny tak, aby návštěvníci měli přehled o celém prostoru a zároveň zvýšené sezení uzavíralo prostor interiéru. Standardní jídelní stoly jsou prostorově odděleny květinovými dekoracemi

28.02.2019