BAROKNÍ SÝPKA SOKOLNICE - MEZONET

BAROKNÍ SÝPKA SOKOLNICE - MEZONET

 

V historické budově původní sýpky nedaleko Brna se zrodil projekt Domov s duší. Skrze 21 zcela originálních bytů se podařilo propojit historickou majestátnost s nejnovějšími technologiemi. Interiér mezonetu je vybaven designovým nábytkem a velkým množstvím uměleckých děl od uznávaných autorů.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Jolana Zouharová, BAROQUE LOFT s.r.o., www.domovsdusi.cz, přihlašovatel: AC REAL, s.r.o., www.acreal.cz)

Barokní sýpka z roku 1745 ožila v rukou odborníků. V historické budově stojící v obci Sokolnice, v těsné blízkosti Brna, se zrodil projekt Domov s duší. Skrze 21 zcela originálních bytů se podařilo propojit historickou majestátnost s nejnovějšími technologiemi. Moderní prvky budově vdechly originalitu, funkčnost a zároveň citlivě doplnily kvalitu prověřenou staletími. Sázka na staletími prověřené materiály. Budova disponuje i společnou zahradou. V projektu Domov s duší je kladen důraz na kvalitu řemeslného zpracování, detaily, prvotřídní materiály nebo estetiku, ale také na kvalitu života, kterou toto osobité bydlení nepochybně nabízí. Přírodě na dosah, přesto s městem za zády. V celém domě je zachováno co nejvíce původních materiálů. Okna rámuje kamenné ostění, vchodové dveře z masivního dubu jsou citlivě zrestaurovány. Domu je ponecháno jeho historické kouzlo, ale zároveň je dbáno na všechny moderní a funkční prvky bydlení. Střecha budovy je pokryta klasickou bobrovkou. Interiér předkládaného mezonetového bytu orientovaného na jihozápad o dispozicích 3+kk je naprosto unikátní, vybavený designovým nábytkem od špičkových značek a také velkým množstvím originálních uměleckých děl od uznávaných umělců. Dominantou je vzdušný prostor obývacího pokoje, přiznaná dřevěná nosná konstrukce střechy a dřevěné schodiště vedoucí na galerii mezonetu, rozděleného na pracovnu a soukromou šatnu. Ve vstupní hale jsou velkoryse řešené výsuvné úložné prostory využívající střešní šikminy. Luxusně vybavené koupelny jsou v bytě hned dvě - striktně soukromá a další k celodennímu využití, pro návštěvy nebo domácího mazlíčka. Kombinace barev, materiálů, osvětlení a interiérových doplňků tvoří dechberoucí celek následující hlavní myšlenku celého projektu Domova s duší, jehož je majitelka a autorka tohoto interiéru hlavní postavou.

05.03.2020