APARTMÁN VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ

APARTMÁN VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ

 

Pro originální apartmán zvolili autoři koncept s názvem „stěny jako mapa“. Vznikl přírodně laděný interiér inspirovaný krajinou kolem Špindlerova Mlýna v topologické mapě, s příjemnou atmosférou a intimním rozdělením jednotlivých zón.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Gabriela Soušek Pojerová, Ing. Jan Janeček, ORIGAM STUDIO a DIZEN DESIGN, s. r. o., www.origam.cz, www.dizen.cz)

Zadáním ze strany investora bylo navrhnout originální interiér apartmánu pro 2+2 osoby, důraz byl kladen na intimní oddělení zón bez možnosti stavebních úprav, rovněž bylo důležité vyřešit dostatečně úložné prostory. Pokoj je velký 28 m2 se vstupem na terasu, zádveří má plochu 6,5 m2 se vstupem do koupelny, pokoje a hlavní chodby domu.

Co se týká použitých materiálů, zvolili autoři přírodní dub (vosk), bílý laminát (lesk) a šedé textilie. Architektonicko-grafický koncept autorů zněl „stěny jako mapa“. Inspirací byla krajina kolem Špindlerova Mlýna v topologické mapě, respektive vrstevnicích. Koncept pracuje se stěnami jako s optickým dělením prostoru na části vaření, spaní, úložné prostory, atd.

12.03.2016