APARTMÁN U RŮŽOVÉ ZAHRADY DĚČÍN

APARTMÁN U RŮŽOVÉ ZAHRADY DĚČÍN

 

V historickém domě s krásnými výhledy na děčínské pamětihodnosti vytvořili nejprve francouzsky orientovanou restauraci a později přidali na přání hostů i vkusně zařízený apartmán, který vznikl z jednoho z bytů.
(kategorie: veřejný interiér I.; autor a přihlašovatel: Mgr. Miluše Lorencová, Ing. Jaroslav Lorenc, www.uruzovezahrady.cz, www.bytovy-interier.cz)

V domě z roku 1897 jsme v roce 2014 zrekonstruovali původní pivnici na nekuřáckou restauraci v koloniálním stylu se zaměřením na francouzskou kuchyni. Z důvodu požadavku našich hostů na ubytování jsme v roce 2015 jeden byt nad restaurací zrekonstruovali na apartmán. Cílem bylo vytvořit ubytování, ve kterém se rodina s dětmi netísní v malém hotelovém pokoji. Vytvořili jsme dvě prostorné ložnice o velikosti 2 x 30 m2, domácí prostředí dotváří i zařízená kuchyně s velkým jídelním stolem.

Apartmán je nekuřácký, na podlahy jsme položili plovoucí podlahy a do koupelny vzorovanou dlažbu, v oknech jsou římské rolety doplněné závěsy. Prostor bytu je umocněn výškou místnosti 3,7 m a tedy i vysokými okny.

Z oken apartmánu je výhled na kostel, děčínský zámek a také na Růžovou zahradu s glorietem, proto jsme pro restauraci a apartmán vybrali název „Restaurace a apartmány U Růžové zahrady“.

 

Adresa:

Restaurace a apartmány U Růžové zahrady

Křížová 17/15, Děčín 1

12.03.2016