ABSOLUTNÍ VÍTĚZ A VÍTĚZ KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ A VÍTĚZ KATEGORIE - SOUKROMÝ INTERIÉR NOVOSTAVBA

 

LOFT HŘEBENKY, PRAHA
Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky atypovému řešení většiny interiérových prvků. Celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků, převážně z 50. let minulého století.
(kategorie: novostavba; autor a přihlašovatel: Ing. arch Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL, www.formafatal.cz)

Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky atypovému řešení většiny interiérových prvků. Celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků převážně z 50. let minulého století.

Rezidenční byt se rozkládá na ploše 85 m2 a k němu ještě náleží 50-ti metrová terasa s překrásným výhledem. Výtahem se můžete svést přímo do bytu.

Architektka se k zakázce dostala relativně včas , a tak se jí podařilo zrušit dodávku všech standardů pro vybavení bytu, které prodejce nabízel . Z hlediska  celého konceptu interiéru byly všechny standardy nežádoucí.

Nevyhnutelné byly také drobné stavební úpravy (rozvody elektroinstalací, změna velikosti stavebních otvorů,  rozvody vody a odpadů, přizdívky ).  1. krokem bylo odstranění sádrových omítek na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni.  Odkryté betonové prefa dílce dávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu. Investor s vášní pro muziku a motorky si přál byt v duchu loftu.  Na podlahách jsou v celém prostoru  industriální cementové stěrky. Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku dle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácí. Celý interiér je dotažený do sebemenších doplňků a dekorací od návrhu kuchyně přes návrhy sofa, postelí až po rozkreslení polštářů, výběr knoflíků a povlečení.

Majitel bytu architektce zcela důvěřoval a pro navrhování interiéru dostala téměř absolutní svobodu. Jediným omezením byl rozpočet.

30.03.2017